האסון של משפחת קולמן
האסון של משפחת קולמן | צילום: sky news, חדשות

תשעה בני משפחה אחת שבילו יחד את חופשתם השנתית נהרגו באסון טביעת סירת התיירים באגם במדינת מיזורי שבארה"ב אתמול (שישי). קרובת משפחתם שניצלה טוענת שקברניט הספינה אמר לנוסעים לא ללבוש את חגורות ההצלה: "רבים יכלו להינצל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הרשויות עדיין לא אישרו רשמית את שמותיהם של 17 ההרוגים בטביעת סירת התיירים באגם טייבל רוק, אך במשרדו של מושל מדינת מיזורי אישרו הבוקר שתשעה מביניהם היו בני משפחה אחת - משפחת קולמן מאינדיאנפוליס. טיה קולמן, שניצלה מהטביעה, סיפרה בקול שבור: "איבדתי את כל ילדיי, איבדתי את בעלי, איבדתי את חמותי ואת חמי, איבדתי את הדוד שלי ואת גיסתי".

היא טענה כי קברניט הסירה אמר לנוסעים לשבת ולא לנסות ללבוש את חליפות ההצלה. "הוא אמר לנו 'אל תדאגו לגבי חליפות ההצלה, אתם לא תצטרכו אותן', ולכן אף אחד לא לבש אותן כי הקשבנו לו ונשארנו במקומות שלנו", שחזרה. "אחר כך, כשבאמת היה צריך אותן, כבר היה מאוחר מדי. אני מאמינה שרבים היו יכולים להינצל".

השריף של מחוז סטון במיזורי, שלקח חלק במבצע חילוץ התיירים מהסירה, אמר אתמול כי 31 בני אדם שהו עליה כשהתהפכה בנהר טייבל רוק סמוך לעיירה ברנסון. בתיעוד שפורסם ברשתות החברתיות, נראות שתי סירות תיירות מנסות לשרוד בתוך הסערה, שיצרה גלים גבוהים שטלטלו את כלי השיט. אחת מהסירות הצליחה להגיע לחוף מבטחים, בעוד השנייה התהפכה עם כל הנוסעים עליה - מה שהוביל לתוצאה הטרגית.

דוברת של חברת Ride the Ducks בברנסטון שהובילה את הסיור אמרה כי מדובר בתאונה הראשונה של החברה זה יותר מ-40 שנה. "העדיפות הראשונה שלנו היא המשפחות והעובדים שלו שהושפעו מהתאונה הטרגית הזו. נכון לעכשיו אנחנו מסייעים לרשויות במבצע החיפושים והחילוצים".