המתלוננת ה-3 ג'ולי סווטניק (צילום: AP, חדשות)
המתלוננת ה-3 ג'ולי סווטניק | צילום: AP, חדשות

מועמד טראמפ לעליון הולך ומסתבך: אישה שלישית נחשפה וטוענת כי המועמד לבית המשפט העליון בארה"ב, ברט קוואנו, השתתף באונס קבוצתי שלה במהלך שנות ה-80. האישה, ג'ולי סווטניק, חשפה את הפרטים בתצהיר שמסרה לעורך הדין מייקל אוונטי – אותו עורך הדין שמייצג גם את סטורמי דניאלס. בוועדת הסנאט הודיעון כי יחקרו את התלונה השלישית, בעוד שמחר תתקיים כמתוכנן עדות המתלוננת הראשונה נגד קוואנו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סווטניק פתחה את דבריה בכך שעבדה בשלל משרדי ממשלה ועברה תחקירים ביטחוניים רבים – טיעון שקוואנו עצמו משתמש בו להוכחת חפותו. בהמשך הסבירה כי פגשה את קוואנו ואת חברו הקרוב, מארק ג'אדג', במסיבה – ופגשה אותם במסיבות רבות נוספות, שהתרחשו באופן קבוע באותה תקופה.

קוואנו וטראמפ. מתלוננת שלישית (צילום: AP, חדשות)
קוואנו וטראמפ. מתלוננת שלישית | צילום: AP, חדשות

"במספר מקרים במסיבות הללו ראיתי את ג'אדג' וקוואנו שותים באופן מופרז ומתנהגים באופן מאוד בלתי-הולם – כולל התנהגות תוקפנית כלפי נשים והתעלמות מהמילה 'לא'", כתבה. עוד כתבה כי הבחינה בהם נוגעים בנשים ואף מפשיטים אותן ללא הסכמתן. "לעיתים קרובות ראיתי את קוואנו מדבר על נשים בכלל וכן על נשים ספציפיות באופן מבזה", הוסיפה.

"שמעתי את טענתו של קוואנו בריאיון לרשת פוקס כי היה 'תמים' במהלך שנותיו בתיכון וכי לא היה פעיל מינית – טענה זו היא שקר מוחלט", הצהירה. עוד סיפרה כי שמעה את קוואנו וג'אדג' מתרברבים בכך שנהגו להוסיף אלכוהול ו/או סמים למשקאות במסיבות, כדי לגרום לנשים להשתחרר מעכבותיהן – ואף "ארבו" לנשים ספציפיות, במיוחד כאלה שהיו לבדן במסיבה או שהיו ביישניות.

דבורה רמירז, המתלוננת השנייה נגד קוואנו (צילום: AP, חדשות)
דבורה רמירז, המתלוננת השנייה נגד קוואנו | צילום: AP, חדשות

את דבריה מסיימת סווטניק בתיאור התנהגות קשה אחרת של השניים: "ראיתי אותם ואחרים גורמים לנשים להיות מבולבלות, כדי שיוכלו לעבור אונס קבוצתי בחדר צדדי או בשירותים על ידי רצף גברים. אני זוכרת בבירור טור גברים - בהם ג'אדג' וקוואנו - מחכים מחוץ לחדרים כאלה 'לתורם'. אני הפכתי לקורבן של אחד ממקרי האונס הקבוצתי הללו בשנת 1982".

"זמן קצר לאחר האירוע, סיפרתי ללפחות שני בני אדם על מה שאירע", כתבה. "במהלך האירוע, לא הייתה לי היכולת לתת את הסכמתי או להיאבק בגברים שאנסו אותי. אני מאמינה שסוממתי באמצעות כדורי שינה, או משהו דומה לכך, שהוכנסו לכוס המשקה שלי". לדבריה, ישנם עדים לאירוע שיוכלו לאשש את דבריה.

מחאה נגד קאבאנו (צילום: רויטרס, חדשות)
מחאה נגד קאבאנו | צילום: רויטרס, חדשות

הנשיא טראמפ צייץ כמה שעות לאחר חשיפת המתלוננת השלישית - נגדה ונגד עורך דינה, מייקל אוונטי: "אוונטי הוא עורך דין דרג ג', שמצטיין בהצהרות שקריות - כפי שעשה איתי וכפי שהוא עושה כעת עם השופט ברט קוואנו. הוא רק מחפש תשומת לב ולא רוצה שאנשים יסתכלו על הרקורד שלו ועל יחסי העבר שלו - איש שפל!"