זוכה אליפות ארה"ב הפתוחה בטניס לגברים, נובאק ג'וקוביץ', התראיין אתמול (ראשון) לאחר הגמר והביע הזדהות עם הטניסאית סרינה וויליאמס שהפסידה והתפרצה על השופט. במהלך מסיבת עיתונאים אמר ג'וקוביץ' כי "השופט לא היה צריך לדחוק את סרינה לפינה שבה היא תיפול".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"אני אוהב את סרינה וליבי יצא אליה כשראיתי את המשחק", אמר הזוכה. "אכן המקרה אתמול גרם למבוכה לכל שחקני הטניס. סרינה בכתה, נאומי (אוסקה, שניצחה את וויליאמס בגמר הנשים) בכתה וזה היה משחק עמוס רגשות".

נובאק גוקוביץ, אליפות ארצות הברית הפתוחה (צילום: AP, חדשות)
יוצא להגנת חברתו סרינה וויליאמס | צילום: AP, חדשות

ג'וקוביץ' המשיך: "למרות שאכן כל הסיטואציה הייתה קשוחה - לי יש את דעתי האישית בנוגע למקרה". לטענת הסרבי בן ה-31, השופט לא היה צריך לדחוק את סרינה לפינה, "במיוחד לא בגמר, כי הרי זה לא היה משנה את התוצאה".

לסיום זוכה הטורניר אמר: "סרינה יודעת שאני אוהב אותה. לראות אותה אחרי כל כך הרבה שנים משחקת בכזה כושר וכזו מסירות זה דבר שמעורר השראה אצל שחקני טניס צעירים, נשים וגברים כאחד, בכל רחבי העולם".

סרינה וויליאמס משליכה את המחבט (צילום: רויטרס, חדשות)
סרינה וויליאמס משליכה את המחבט | צילום: רויטרס, חדשות

אתמול הטניסאית המדורגת ראשונה בעולם, סרינה וויליאמס, נקנסה ב-17 אלף דולרים בעקבות התנהגותה במשחק הגמר באליפות ארה"ב הפתוחה בה הפסידה לנאומי אוסקה, היפנית הראשונה שזוכה בטורניר. איגוד הטניס קבע כי וויליאמס עברה שלוש עבירות על התקנון וקנס אותה בהתאם.

השופט הפורטוגלי קרלוס ראמוס הצית את זעמה של וויליאמס כשנתן לה אזהרה בטענה שמאמנה האישי שישב בקהל העביר לה הוראות באמצעות תנועות ידיים. "אם הוא מסמן לי אגודל למעלה זה אומר שהוא מעודד אותי", אמרה מי שזכתה בגראנד סלאם 23 פעמים לשופט.

זוכה הטורניר, נובאק ג'וקוביץ' (צילום: AP, חדשות)
זוכה הטורניר, נובאק ג'וקוביץ' | צילום: AP, חדשות

בהזדמנות אחרת היא אמרה לשופט: "אתה לעולם לא תשפוט יותר במשחקים שלי. אתה שקרן. גנבת לי נקודה. אתה גם גנב". אחרי שדרשה להתלונן בפני השופטים הראשיים של הטורניר, וויליאמס אמרה: "יש כאן גברים שעושים דברים הרבה יותר גרועים אבל בגלל שאני אישה אתם מנסים לקחת את זה ממני? זה לא בסדר". בעקבות אמירות אלה וויליאמס קיבלה עונש של משחקון כך שתוצאת המשחק הייתה 3-5, פער שהיא לא הצליחה למחוק.