עריקאת: דורשים מדינה בגבולות 67' (צילום: רויטרס, חדשות)
עריקאת, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הרשות הפלסטינית אישרה את הדיווחים, והודיעה כי ממשל טראמפ שיגר היום (שני) מכתב התרעה שבו הודיעה ארה"ב כי השגרירות הפלסטינית בוושינגטון תיסגר כצעד ענישה לסירובה לחזור לשולחן המשא ומתן. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

על פי הדיווח שפורסם מוקדם יותר הבוקר, היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב ג'ון בולטון יודיע היום על סגירת השגרירות, וגם על התגובה האמריקנית לכך שהרשות הפלסטינית מנסה לפתוח בהליכים נגד ישראל בבית הדין הפלילי בהאג (ICC).

ג'ון בולטון, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
ג'ון בולטון | צילום: רויטרס, חדשות

בכיר הרשות סעיב עריקאת האשים את ארה"ב "בענישה קולקטיבית" של העם הפלסטיני, בחד-צדדיות ובניסיון טיוח. לדבריו, סגירת השגרירות על ידי ממשל טראמפ היא "עונש על כך שאנחנו ממשיכים בשיתוף הפעולה עם בית הדין הפלילי בדבר פשעיה של ישראל".

"לא נשתוק אם ביה"ד ירדוף אחרינו או אחרי ישראל"

על פי הדיווח בוול סטריט ג'ורנל, בולטון צפוי לומר בנאומו הערב כי "ארה"ב תמיד תעמוד לצד חברתנו ובת בריתנו ישראל. ממשל טראמפ לא ישאיר את המשרדים פתוחים בזמן שהפלסטינים מסרבים להתחיל במו"מ ישיר וכנה עם ישראל".

על בית הדין בהאג נכתב בטיוטת הנאום: "אם בית הדין ירדוף אחרינו או אחרי ישראל אנו לא נעבור על כך בשתיקה". הסנקציות של הממשל צפויות למנוע את כניסתם לארה"ב של שופטי ותובעי ה-ICC.

דונלד טראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
"ענישה קולקטיבית". טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

"אנו נטיל עליהם סנקציות דרך המערכת הפיננסית האמריקנית ואנחנו נעמיד אותם לדין דרך המערכת הפלילית האמריקנית", צפוי בולטון להודיע, "ננהג באותה הדרך מול כל חברה או מדינה שתעזור לבית הדין לחקור אמריקנים. ארה"ב תומכת במו"מ ישיר ובריא בנוגע לתהליך השלום, אך אנו לא נרשה ל-ICC או לכל ארגון אחר להגביל את הזכות של ישראל להגנה עצמית".