הישג ישראלי באו"ם (צילום: AP, חדשות)
הישג ישראלי באו"ם | צילום: AP, חדשות

גאווה ישראלית: תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" נבחרה כארגון "יועץ מיוחד" לאו"ם בשל היותה מובילה עולמית בתחום של שילוב ילדים ונוער עם ובלי צרכים מיוחדים בפעילות חברתית מעצימה. המעמד "יועץ מיוחד לאו"ם" (ECOSOC) מעניק לתנועה הכרה יוצאת דופן בחשיבות פועלה, בישראל ובעולם כולו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"כנפיים של קרמבו" הוקמה לפני 16 שנים והיא קולטת ילדים ונוער מכל סוגי היכולת והמגבלות, ומכל דרגות החומרה מגיל 7 עד גיל 22 ב-65 סניפי התנועה ברחבי הארץ. מדי שבוע נפגשים 6,000 בני נוער הפעילים בתנועה, והיא כוללת גם חברים דרוזים, בדואים, מוסלמים ונוצרים. המכנה המשותף הוא קבלה והכלה של כל המגבלות ללא שיפוט.

"אני נרגש מהעובדה שהאו"ם העניק הכרה בינלאומית לפעילות יוצאת הדופן שלנו", אמר יו"ר הוועד המנהל של התנועה, ניר ברונשטיין. "אני גאה בצוות הניהולי והמקצועי של התנועה ובעיקר באלפי בני הנוער הפעילים שעשייתם החשובה זוכה להכרה בינלאומית".

לדברים הוסיפה גם מנכ"לית התנועה, טליה בז'רנו: "המעמד הייחודי שקיבלה התנועה מהאו"ם יאפשר להעלות את המודעות לזכותם של צעירים עם מוגבלויות בישראל ובכל העולם לחיי חברה מלאים ומספקים".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה - וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/