ראש העיר טנוואן שבפיליפינים, אנתוניו הלילי, עורר ביקורת חריפה במדינה לאחר שהנהיג מדיניות קשה נגד פשע בעירו ונהג לערוך "מצעדי בושה" ברחובות לסוחרי ולמשתמשי סמים. זה ככל הנראה גם מה שהביא לחיסולו אמש (שני) על ידי מתנקש במהלך טקס בהיכל העיר. בתיעוד דרמטי מהאירוע נראים רגעי האימה בהם הצלף ירה בו ונשמעים קולות הבהלה של המשתתפים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הצלף ירה בראש העיר כדור בודד לחזה שגרם למותו והמשטרה פתחה מיד בסריקות אחר היורה שזהותו עדיין לא ידועה. בסרטון מרגע החיסול שפורסם נראה הלילי עומד בשורה עם מספר עובדי עירייה בזמן שירת ההמנון הלאומי. ברגע הירי הפריים עבר לקבוצה אחרת שעמדה ליד, ואז נשמעות יריה בודדת ובעקבותיה צרחות. בהמשך רואים את ראש העיר מתמוטט בעקבות הירי ואת המאבטחים רצים לעברו.

סגניתו של הלילי אמר בריאיון ל-CNN כי היא ראתה את הכדור פוגע ב"מרכז החזה של ראש העיר". אנשי הביטחון של ראש העיר השיבו מיד באש לעבר מקור הירי, מה שרק הגביר את הבהלה בקרב האורחים. עובד העירייה שצילם את הסרטון סיפר בריאיון כי לא היה ברור איפה התמקם הצלף ואמר כי בעבר קיבל הלילי מספר איומים על חייו בגלל המדיניות הנוקשה שלו נגד פשיעה.