מאמר המערכת בבוסטון גלוב (צילום: Boston Globe, חדשות)
מאמר המערכת בבוסטון גלוב | צילום: Boston Globe, חדשות

יותר מ-300 עיתונים אמריקניים, מקומיים וארציים, השיקו היום (חמישי) קמפיין שנועד להילחם בטענותיו של טראמפ נגד העיתונות. מדובר ביוזמה של הבוסטון גלוב, מהעיתונים הוותיקים והמכובדים בארה"ב, שקרא להצטרף אליה באמצעות תג ההקבצה (האשטאג) #EnemyOfNone – בתגובה להאשמה הנשיאותית לפיה העיתונות היא "אויבת העם".

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בבוסטון גלוב התחייבו לפרסם היום מאמר מערכת "שעוסק בסכנות של מתקפת הממשל על העיתונות", וביקשו מעיתונים נוספים להצטרף אליהם למהלך. מאות עיתונים נענו לקריאה – בהם גם מספר עיתונים מחוץ לארה"ב. "טראמפ הוא הנשיא הראשון שנראה כי יש לו מדיניות מחושבת ועקבית של חתירה נגד, דה-לגיטימציה ואפילו סיכון של עבודת העיתונות", נכתב במאמר מערכת של הגארדיאן הבריטי.

תחת הכותרת "עיתונאים הם לא האויב", הזכירו בבוסטון גלוב כי העיתונות החופשית היא אחת מעקרונות הליבה האמריקניים כבר יותר מ-200 שנים. "כיום, היא נמצאת תחת איום חמור", הזהירו, באומרם כי אמירות הנשיא "שולחות מסר מסוכן לעריצים ברחבי העולם". בניו יורק טיימס בחרו בכותרת "התקשורת החופשית זקוקה לכם", וכתבו כי מתקפותיו של הנשיא האמריקני "מסוכנות לעצם קיומה של הדמוקרטיה". העיתון גם ציטט מאמרי מערכת של עשרות עיתונים נוספים.

מאמר המערכת בניו יורק טיימס (צילום: New York Times, חדשות)
מאמר המערכת בניו יורק טיימס | צילום: New York Times, חדשות

מומחים הזהירו לאחרונה כי אמירותיו הקשות של טראמפ נגד העיתונות העלו את הסכנה לכך שיינקטו פעולות אלימות נגד עיתונאים. כך, למשל, ביוני האחרון נרצחו חמישה חברי מערכת של עיתון מקומי במרילנד, לאחר שגבר שלו סכסוך ממושך עם מערכת העיתון נכנס למערכת והחל לירות לכל עבר.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/