"הצפות ענק" במהלך סופת ההוריקן "הארווי" בטקסס: אלפי בני אדם חולצו במדינה במערב ארצות הברית בשל השיטפונות העזים באזור העיר יוסטון. בשירות המטאורולוגי במדינה קראו לתושבים להישאר בבתיהם. "גשמים כאלה יגרמו לתוצאות קטסטרופליות שעלולות לסכן חיים", נאמר. לפחות ארבעה בני אדם נהרגו כתוצאה מפגעי מזג אוויר. ברחבי טקסס נותרו עדיין 240 אלף בני אדם ללא חשמל. ההרס הרב בכל האזור כלל נפילת עצים, התמוטטות בתים ועקירת שלטים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

באזור יוסטון ירדו בפרק זמן של שעה אחת יותר מ-10 סנטימטרים וברשויות צופים כי עד חלוף הסופה תרד כמות גשמים השווה לכמות השנתית באזור – יותר מ-100 סנטימטרים. "זה צפוי להימשך ארבעה-חמישה ימים", אמר ראש העיר של יוסטון סילבסטר טרנר, וקרא לנהגים להימנע מנסיעה.

"כל מה שהיה לנו נעלם בסופה"

הוריקן "הארווי" הוא הסופה החזקה ביותר שהיכתה במדינה ב-50 השנים האחרונות. ההוריקן גבה את חייהם של שני בני אדם, ורבים אחרים נפצעו בנסיבות שונות. בשל הגשמים העזים, נסגר שדה התעופה "הובי" ביוסטון לטיסות.

אלפי בתים נהרסו בטקסס
נזקים קשים בעקבות הסופה | צילום: רויטרסעל כביש 35, בין העיירה פורט ארנסס ורוקפורט שבמדינת טקסס, בתים וקרוואנים רבים נהרסו בסופה. ננסי וג'ורג' קולינס, תושבי המקום שבתיהם נהרסו לחלוטין, הביטו בהריסות כשהם לא מאמינים למראה עיניהם. הם סיפרו לרשת "פוקס ניוז" האמריקנית: "אין לנו ביטוח ושום דרך לבנות את חיינו מחדש". גורג' העיד על מצבו הקשה: "לפחות נותר לנו אוהל לחיות בו, לרבים אחרים גם זה לא נשאר. כל מה שהיה לנו נעלם בעקבות הסופה".

אסון כבד בטקסס
"סכנת חיים" | צילום: רויטרס
ההרס בטקסס
צילום: רויטרסטום ווקר, המנהל חנות חלפים לרכב בעיירה רוקפורט סיפר כי הרוחות החזקות העיפו את גג החנות בבת אחת. "נבנה את חיינו מחדש, זה ייקח זמן, אך נגיע לשם", הוא אומר. "לא ציפיתי שהסופה תהיה כל כך חזקה. הרוחות דפקו על הדלתות כל הלילה. עצים נפלו ברחוב על ימין ועל שמאל".