נתניהו. מנסה לכנס את הקואליציה (צילום: רויטרס, חדשות)
נתניהו. "מי שפוגע בנו - נפגע בו" | צילום: רויטרס, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב (שני) דברים בטקס זיכרון לנרצחי הפיגוע בשגרירות ישראל בבואנוס איירס. גם בנאומו זה ניצל את ההזדמנות להזהיר מפני הסכנות שבהתחזקות אירן והחשיבות במאבק בטרור העולמי והבטיח: "מי שפוגע בנו, אנו פוגעים בו. בדרך חוקית, בדרך של בני אנוש - אבל הטרור ינצח רק אם לא נילחם בו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בצד הזיכרון יש גם לקח", המשיך נתניהו. "אסור בשום פנים להירתע במאבק המתמשך במרצחים הקנאים. עלינו לעמוד איתן מולם, בעוצמה, בנחישות, לעמוד איתן מול מחוללי הטרור, מבצעיו ומפיציו. לטרור העולמי יש שתי כתובות מרכזיות. הטרור של האסלאם הקיצוני השיעי בהנהגת אירן; והטרור של האסלאם הקיצוני הסוני, תחילה בהנהגת אלקאעידה ועכשיו בהנהגת דאע"ש".

"אנו נחושים להילחם בטרור של אירן, אנו נחושים למנוע ממנו להתבסס ליד גבולנו ואנו נחושים וגם נלחמים בגורם השני שמפיץ את הטרור העולמי בעולם - דאע"ש", המשיך ראש הממשלה. "אנחנו עוזרים לכל המדינות שנלחמות בו, ואכן הרבה הצטרפו למלחמה הזאת וישנם הישגים, אבל ישנה גם בעיה - כי מסתבר שככל שהמערכה הזאת נגד דאע"ש נוחלת הצלחה, נוצרת בעיה לא פחות חמורה: דאע"ש יוצא - אירן נכנסת". לדבריו, "חובה על כל מדינות התרבות להילחם בטרור בכלל, ובמתקפת הטרור של איראן בפרט".

לדברי נתניהו, "בואנוס איירס, ניו יורק, ירושלים, פאריס, ברצלונה, בריסל - אף מדינה איננה חסינה מפני הטרור של האיסלאם הקיצוני. מכיוון שהאיום הוא משותף, גם הפתרון צריך להיות משותף", הוסיף. "עלינו להתייצב נגדו יחד ללא מורא, ללא היסוס. אני מאמין שאם נפעל בדרך זו, יובטח ניצחונם של בני התרבות על נציגי הברבריות".

"כבן למשפחה שכולה, אני אומר לכם: אחים אנחנו", ציין עוד ראש הממשלה. "כאבכם כאבי, ואני יודע שהפצע לעולם אינו נרפא. הצלקת נשארת, אבל יש לנו יכולת לתמוך זה בזה, ולהקל במידת האפשר על מסע היגון".