במדינת טקסס שבארה"ב מתמודדים החל מאמש (שבת) עם נזקי ההוריקן "הארווי", המהווה את הסופה החזקה ביותר שהכתה במדינה ב-50 השנים האחרונות. ההוריקן גבה את חייהם של שני בני אדם, ורבים אחרים נפצעו בנסיבות שונות. גשם רב צפוי לרדת ב-48 השעות הקרובות ברחבי דרום-מזרח טקסס, בעוד השטפונות מתרחבים. שדה התעופה "הובי" ביוסטון נסגר לטיסות בעקבות מזג האוויר הקשה והשטפונות באזור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על כביש 35, בין העיירה פורט ארנסס ורוקפורט שבמדינת טקסס, בתים וקרוואנים רבים נהרסו בסופה. ננסי וג'ורג' קולינס, תושבי המקום שבתיהם נהרסו לחלוטין, הביטו בהריסות כשהם לא מאמינים למראה עיניהם. הם סיפרו לרשת "פוקס ניוז" האמריקנית: "אין לנו ביטוח ושום דרך לבנות את חיינו מחדש". "לפחות נותר לנו אוהל לחיות בו, לרבים אחרים גם זה לא נשאר", העיד ג'ורג' על מצבו הקשה. "כל מה שהיה לנו נעלם בעקבות הסופה".

אלפי בתים נהרסו בטקסס
"אין דרך לשקם את חיינו", רוקפורט | צילום: רויטרסטום ווקר, המנהל חנות חלפים לרכב בעיירה רוקפורט סיפר כי הרוחות החזקות העיפו את גג החנות בבת אחת: "נבנה את חיינו מחדש, זה ייקח זמן, אך נגיע לשם". "לא ציפיתי שהסופה תהיה כל כך חזקה", סיפר ווקר. "הרוחות דפקו על הדלתות כל הלילה. עצים נפלו ברחוב על ימין ועל שמאל", הוסיף ואמר כי הוא שוקל לצאת מהעיר במידה ותגיע סופה נוספת.

אסון כבד בטקסס
ממתינים לסופה נוספת, טקסס | צילום: רויטרס
אלפי חולצו מהשיטפון
"עצים נפלו על ימין ועל שמאל", טקסס | צילום: רויטרסראש עיריית העיירה רוקפורט, צ'רלס ווקס, אמר לרשת CNN כי הסופה גרמה להרס חסר תקדים בעיירה: "כבר ספגנו נזק רב מההוריקן. במקביל להצפות ברחבי העיירה, אנחנו מצפים ונערכים לסופה נוספת שתכה באזור".

אנשים בורחים, הוריקן הארווי ארה
אנשים בורחים מהסופה, ארה"ב | צילום: חדשות 2

ברחבי טקסס נותרו עדיין 240 אלף בני אדם ללא חשמל. ההרס הרב בכל האזור כלל נפילת עצים, התמוטטות בתים ועקירת שלטים. "זה רציני, וחשוב שאנשים יתרחקו מהכבישים", הבהיר ראש העיר האוסטון, אחת הערים שנפגעו במיוחד, סילבסטר טרנר. הוא הוסיף כי העיר מוכנה למה שכינה "אירוע גשם גדול".