אילוסטרציה (צילום: Milan Markovic, 123RF)
איחרתם לשיעור? היכונו לשלם | צילום: Milan Markovic, 123RF
תגיעו בזמן לשיעור או שתשלמו קנס: מדיניות חדשה שנועדה להילחם בתופעת האיחורים בתיכון אמריקני בעיר סטנסבורי, יוטה, מעוררת את חמתם של לא מעט הורים. עם זאת, בהנהלה טוענים כי המסדרונות ריקים הרבה יותר במהלך השיעורים מאז שהנהלים החדשים נכנסו לתוקף.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על-פי מדיניות האיחורים החדשה, תלמידים מועדים לאיחור כרוני צפויים להתחיל לשלם על כך קנס כספי: על האיחור הראשון - התלמיד יינזף. על האיחור השני הוא כבר ייאלץ להיפרד מ-3 דולרים ואילו כל איחור נוסף יגרור קנס של 5 דולרים.

ההורים זועמים: "פותחים תיבת פנדורה" (צילום: טוויטר)
ההורים זועמים: "פותחים תיבת פנדורה" | צילום: טוויטר

בבית הספר מבהירים כי סגל המורים לא יורשה להטיל את הקנסות, אלא רק חברי ההנהלה. "אנחנו מנסים לכוון לכל אותם זמנים שבין השיעורים שבהם באמת מדובר בבחירה של התלמיד", הסביר קודי רויטזל, סגן מנהל התיכון. "זו החלטה אישית שלהם אם הם יגיעו בזמן מכיתה X לכיתה Y".

לדברי מנהלת בית הספר, ג'יליאן וואר, התלמידים מתחילים לקלוט את המסר. "עם הנוהל החדש התחלנו ביום שלישי שעבר ובמהלך השבוע האחרון חילקנו רק אזהרות, ללא אף קנס", הבהירה.

ההורים: "ניסיון להוציא עוד כסף"

אמנם בהנהלה מרוצים מאוד מהנוהל החדש, אך בקרב הורי התלמידים יש כאלה שפחות מתלהבים. "קיבלנו מייל מבית הספר שהגדיר את הקווים המנחים של הנוהל", אמרה ג'ולי ריי, אם לתלמיד בתיכון המדובר.

על אף שהיא מסכימה כי הקנסות יוכלו לפתח בקרב התלמידים התנהלות אחראית ומתן דין וחשבון למעשיהם, ריי טוענת כי מוטב היה אילו ההנהלה הייתה מתייעצת עם ההורים לפני יישום המדיניות החדשה. "אני חושבת שהם פותחים תיבת פנדורה וזה לא צפוי לתקן את הבעיה".

ברט דניסון, הורה נוסף, חושב שמדובר במדיניות מאוד לא הוגנת. "אני חושב שהנהלת בית הספר אישרה את הנוהל החדש בניסיון להוציא מההורים עוד כסף", הוא מאשים. עם זאת, בהנהלה מדגישים כי כל הכסף שמצטבר מהקנסות יופנה לטובת קרן שפתחה בית הספר על מנת להחזיר אותו כהשקעה בתלמידים. "המטרה שלנו היא לא הכסף", אמרה המנהלת וואר. "זה היה יכול להיות נהדר אילו לא היינו מקבלים כסף כלל. אנחנו רק רוצים שהילדים יגיעו לשיעורים".