רוג'ר פדרר זכה בטורניר ווימבלדון (צילום: רויטרס)
שוב אלוף. פדרר | צילום: רויטרס

אחרי הניצחון המהיר של גארבין מוגורוזה בגמר הנשים של אחד מטורנירי הטניס היוקרתיים בעולם אתמול, קטף הערב (ראשון) רוג'ר פדרר את התואר של אלוף וימבלדון, כשניצח את יריבו הקרואטי מארין צ'יליץ' בשלוש מערכות בתוצאה 3-6, 1-6, 4-6. מדובר בתואר הגראנד סלאם ה-19 של הטניסאי השוויצרי, שיא של כל הזמנים. פדרר ניצח את הטורניר מבלי להפסיד ולו מערכה אחת. "אני מקווה שזו לא הפעם האחרונה", אמר עם זכייתו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

שתי דקות לאחר שהקרב הוכרע, פדרר התיישב והחל לבכות מהתרגשות, כשמולו ביציע אשתו מירקה וארבעת ילדיו - זוג התאומות וזוג התאומים. פדרר הוא הראשון שזוכה בווימבלדון מבלי להפסיד מערכה לכל אורך הטורניר מאז עשה זאת ביורן בורג ב-1976.

לכל אורך הטורניר הוא לא נתקל במשוכה גבוהה עבורו, וגם היום דלג בקלות מעל צ'יליץ' כשגבר עליו 3:6 1:6 4:6. צ'יליץ' נראה אבוד בתום המערכה הראשונה, נראה ממרר בבכי וביקש טיפול רפואי. בשתי המערכות הבאות המשחק כבר היה במעמד צד אחד.

נשבר. צ'יליץ' במערכה השנייה (צילום: רויטרס)
נשבר. צ'יליץ' במערכה השנייה | צילום: רויטרס

"לפעמים זה משחק אכזר, צ'יליץ' הוא גיבור ונלחם היטב והוא צריך להיות גאה בעצמו על הישגיו בטורניר", אמר פדרר בתום המשחק. "אני מקווה שנוכל לשחק שוב. זה חשוב לי מאוד, עבדתי קשה בשביל זה, זו הרגשה נהדרת לחזור לכאן, אני לא מאמין, זה יותר מדי".

עוד הוסיף הטניסאי כי "לא חשבתי שאחזור לגמר גרנד סלאם נוסף אחרי השנה שעברה, אבל המשכתי להאמין והנה אני כאן, זה מדהים. כל כך הרבה אגדות צעדו על המגרש הזה, להיות כאן זה מיוחד עבורי. זה חלום, ואני מקווה שאחזור לכאן בשנה הבאה, מקווה שזו לא הפעם האחרונה".

לא איבד מערכה (צילום: רויטרס)
לא איבד מערכה | צילום: רויטרס

עוד לפני כן אמר צ'יליץ', בעודו ממשיך להזיל דמעות, כי "לא ויתרתי כל הקריירה, גם עכשיו לא, עשיתי כמיטב יכולתי. היה לי קשה היום, נתתי את הכול ואני מקווה לחזור לכאן ולנסות שוב".

פדרר יעשיר עוד את קופתו והזכייה תבטיח לו 2.2 מיליון פאונד. צ'יליץ' יסתפק ב-1.1 מיליון פאונד. הפנומן השוויצרי שבר כמה שיאים בזכות הניצחון היום. הנה כמה מהם:

• הוא הטניסאי הראשון שזוכה 8 פעמים בטורניר ווימבלדון. עד היום, פדרר החזיק בשיא של 7 זכיות במשותף עם פיט סמפראס האמריקני והבריטי וויליאם רנשאו שעשה זאת במאה ה-19. כעת פדרר הוא השיאן הבלעדי.

טניס מרין צ'יליץ' (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

• פדרר שובר את השיא של עצמו של מספר הזכיות בטורנירי גראנד סלאם ומעמיד אותו על מספר בלתי נתפס של 19 זכיות. גם הבא אחריו הוא ספורטאי פעיל, רפאל נדאל עם 15 זכיות. השנה, 2017, השניים זכו בכל 3 טורנירי הגראנד סלאם שנערכו עד כה (פדרר באוסטרליה ובווימבלדון, נדאל ברולאן גארוס בפריז).

• פדרר שובר את השיא של עצמו: הוא (שוב) הטניסאי המבוגר ביותר שזוכה בתואר גראנד סלאם. בעוד פחות מחודש יחגוג יום הולדת 36.