ההרוג בקטטה, עומרי דהן (צילום: מתוך דף הפייסבוק של עומרי דהאן)
ההרוג בקטטה, עומרי דהן | צילום: מתוך דף הפייסבוק של עומרי דהאן

פרויקט מימון המונים החל אתמול (רביעי), על מנת לסייע למשפחת דהן, שאחד מבניה, עומרי, נרצח ביום ראשון האחרון בניו יורק. בתוך 24 שעות בלבד הספיק הפרויקט לאסוף כ-50 אלף דולר, מתוך 100 האלף ששמו לעצמם המארגנים כיעד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לפני שמונה שנים, משפחה של שישה פחתה למשפחה של ארבעה בלבד, לאחר שאב המשפחה נפטר הם נקלעו לקשיים כלכליים", נכתב בדף הפרויקט שהקימו חברי המשפחה. "שמונה שנים לאחר מכן, הבן הצעיר, עומרי דהן, נלקח מאהוביו ומהעולם באופן בלתי צפוי ובטרם עת בגיל 23".

"משפחת דהן יושבת כרגע שבעה בישראל, ולמרבה הצער לא כולנו יכולים להיות שם כדי לתמוך ולהביע את אהבתנו", נכתב עוד בעמוד הפרויקט. "אנחנו חזקים כשאנחנו מאוחדים ואחד משלנו זקוק לנו כעת. עומרי היה חייל אמיץ שהגן על מדינת ישראל, הבא נתאחד כדי לעזור למשפחה שזקוקה לסיוע".

נרצח - בשל ריב על חניה

בקטטה שפרצה ביום ראשון בערב, שעון מקומי בברוקלין שבארה"ב נפצעו שני אחים יהודים-אמריקנים - עומרי דהן בן ה-23 ואחיו אייל דהן בן ה-29. מותו של האח הצעיר עומרי נקבע תוך זמן קצר: החשוד בדקירתם של השניים נעצר לאחר שככל הנראה ניסה להימלט מהמדינה.

האירוע התרחש ביום ראשון בשעה מאוחרת: ריב אלים פרץ בין האחים דהן לבין דג'מס ז'אן-פול, אמריקני בן 41 שנולד בהאיטי, בעקבות ויכוח על מקום חנייה ברחוב 73 מזרח ליד שדרה M בג'ורג'טאון. המשטרה עצרה אתמול את ז'אן-פול בדלפק הכרטיסים בנמל התעופה קנדי, לאחר שככל הנראה ניסה לברוח מהמדינה ולחזור למולדתו האיטי: הוא הואשם בהריגה, תקיפה ואחזקת נשק.

האירוע החל כאשר אייל דהן בן ה-29 הגיע לביתו ומצא כי החנייה שלו נחסמה. לפי עד ראייה, מכוניתו של ז'אן-פול הייתה ב"חנייה כפולה" בשביל הגישה לביתו של דהן - שצפר במשך כעשר דקות במחאה. ז'אן-פול, שביקר חבר במורד הרחוב, יצא לכביש - והשניים החלו לצעוק אחד על השני.

עד ראייה בשם ריקי זוואקי הוסיף כי לאחר שדהן צעק על ז'אן-פול "תעיף את הרכב ה****** שלך", הוא הוכה באגרוף: "הם התחילו לריב ואדם נוסף הגיע לאזור לעזור לז'אן-פול או להפריד בין השניים".

זירת רצח בניו יורק, ארכיון (צילום: רויטרס)
זירת רצח בניו יורק, ארכיון | צילום: רויטרס

"זה לא היה אמור להיגמר כך"

בשלב זה האח הבכור קרא לאחיו הצעיר, עומרי דהן בן ה-23 ששירת לאחרונה בצה"ל: בשלב זה העימות יצא מכלל שליטה, לפי עד הראייה, שטען כי ז'אן-פול הוכה בראשו ואייל דהן הותקף באמצעות בקבוק מזכוכית.

לפי גורמי החקירה, ז'אן-פול הוציא סכין מרכבו ודקר את עומרי דהן בפלג גופו העליון ואת אייל דהן בידו. "היה המון דם על המדרכה, זה היה מטורף", הוסיף עד הראייה. "זה לא היה אמור להיגמר כך, זה נורא. חשבתי שזו תהיה קטטה קטנה".

מייק, קרוב משפחתם של האחים דהן שמתגורר בסמוך, הוסיף: "אבא שלי ניסה להציל את עומרי, ניסה לחסום את זרם הדם שיצא מליבו ולהעיר אותו - וגם אמא של עומרי ניסתה לעזור לו". מותו של דהן נקבע בבית החולים "בית ישראל", ואחיו טופל באותו בית חולים ומצבו הוגדר יציב.

לפי הדיווחים בארה"ב, גופתו של דהן תוטס לקבורה בישראל. אביו ואחיו הבכור של דהן, שלמה והראל דהן, מתו משאיפת גזים רעילים במאגר בקווינס ב-2009, וכעת זהו האסון השלישי שפוקד את המשפחה.