"הייתה פאניקה, זה נורא" - כך מתאר מארק אספרסיה, סטודנט בן 20 המתגורר בברצלונה, את שהתרחש היום (חמישי) במרכז ברצלונה בשעות אחר הצהריים. רכב מסחרי התנגש בעשרות בני אדם בפלאזה קטלוניה בעיר במה שהוגדר אירוע טרור. "היה רעש נוראי וכולם החלו לרוץ מסביב למצוא מסתור", שיחזר אספרסיה. "היו המון אנשים והרבה מאוד משפחות במקום, זה אחד האתרים הפופולריים ביותר בברצלונה. ראיתי כמה אנשים שנפצעו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני מדריך טיולים, הייתי באזור 10 שניות לפני האירוע", סיפר ברק בן גל. "נסנו על נפשנו, אחרים השתטחו". לדבריו, "האזור פונה לחלוטין. יש משטרה בכל מקום, מסוקים באוויר. המשטרה גירשה את כולם והרחובות ריקים מאדם. חלק מבעלי החנויות הגיפו את הסורגים, התחושה לא נוחה".

מטפלים בפצוע בזירת הפיגוע
זירת הדריסה בברצלונה | צילום:

גם מיכאל אלתרמן שהה בקרבת הדריסה. "ישבנו במסעדה ממש מול הרמבלאס", סיפר. "היה יום יפה והרחוב הומה אדם. פתאום שמענו במסעדה רעש היסטרי, ותוך דקות המקום התמלא בהרבה שוטרים. הכוחות הכניסו אנשים לבתים, ופונו לכאן פצועים בדרגות פציעה שונות - חלקם שטחיים, חלקם עם דימום בראש. עכשיו יש עומס, הכל סגור ואטום. אנחנו במסעדה, יש ממש עוצר".

"פתאום ראינו את כל האנשים נכנסים לתוך המסעדה בבהלה", הוסיף רן אלתרמן, ששהה גם הוא במקום. "אנחנו בחופשה בברצלונה. התרחקנו מהארץ - וקיבלנו את זה פה". גם שאול חמו, המתגורר בעיר כבר שנים ארוכות, הביע תחושות דומות: "חשבנו שלכאן זה לא יגיע. אנחנו חווים אירוע לא שגרתי, ראיתי אנשים שנמלטו בבכי ובצעקות". עד ראיה נוסף, השוהה בעיר לצורך כנס, סיפר כי "לפתע שמעתי רעש של התרסקות, וכל הרחוב התמלא באנשים רצים וצורחים. שמעתי אישה לידי קוראת בצרחות לילדיה".

זירת הפיגוע בברצלונה
"יש כוחות משטרה בכל מקום" | צילום:

על פי גורמים במשטרה הנהג הדורס ברח מהזירה. ממשרד החוץ נמסר כי טרם ידוע על נפגעים ישראלים והנושא נמצא בבדיקה. 

השתתפו בהכנת הכתבה: אלעד שמחיוף, ערד ניר, עמית ולדמן ואביבית מיסניקוב