ביקור טראמפ בסעודיה (צילום: EPA/SAUDI PRESS AGENCY HANDOUT, חדשות)
לא פופולרי, טראמפ (ארכיון) | צילום: EPA/SAUDI PRESS AGENCY HANDOUT, חדשות

לא פופולרי: רשת החדשות ABC האמריקנית והעיתון "הוושינגטון פוסט" פרסמו היום (ראשון) סקר חדש לפיו אחוזי התמיכה בנשיא טראמפ בקרב האמריקנים הם הנמוכים ביותר מזה 70 שנה. על פי הסקר רק 36% מכל האמריקנים תומכים בטראמפ וחושבים שהוא פועל כפי שמצופה ממנו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

הסקר בחן את דעותיהם של האמריקנים בנושאי תפקוד כלליים של הנשיא וכן בנושאים ספציפיים כגון מעמדו על בימת העולם, האפקטיביות ומידת ההשפעה שלו, רפורמת ביטוח הבריאות, ותפקיד רוסיה בבחירות הכלליות בנובמבר. הסקר מצביע על ירידה של 6% מהתוצאה שהתקבלה בסקר דומה שבוצע לאחר 100 הימים הראשונים לכהונתו של טראמפ כשאחוזי התמיכה עמדו אז על 42%.

ברשת ABC ציינו כי הנתונים שעולים מהסקר הם הגרועים ביותר עבור נשיא מכהן ב-70 השנים האחרונות. הנשיא האחרון שהתקרב לתוצאה כה נמוכה היה ג'ראלד פורד שקיבל 39% תמיכה באמצע שנות ה-70.

מהסקר עולה שרוב הציבור האמריקני חושב שטראמפ לא פעל כשורה בכל הנוגע לניהול המשבר מול רוסיה. 63% מכל הנשאלים ענו כי הפגישה בין בנו של הנשיא לעורכת הדין הרוסייה הייתה לא ראויה. כמעט שני שלישים מהנשאלים ענו כי הם מאמינים שהרוסים פעלו כדי להתערב בבחירות בארה"ב, ואילו אחוז גבוה עוד יותר מאמין שעוזריו של טראמפ היו מעורבים בניסיון הזה.

עם זאת, החקירה סביב התערבות רוסיה בבחירות והקשר לקמפיין של טראמפ הם רק חלק מהצרות של הנשיא. רק 38% מהאמריקנים מאמינים שטראמפ מצליח להתקדם לקראת המטרות שהוא הציב לעצמו, יותר מ-60% טוענים שלא סומכים עליו לנהל מו"מ עם מנהיגי העולם.