המלון בשווייץ
המלון בשווייץ | צילום:

משפחה חרדית מישראל הזמינה מלון בעיירת הנופש ארוזה שבשווייץ דרך האינטרנט, ובאתר ההזמנות הם ראו כי הגולשים השאירו המלצות חיוביות רבות על המלון. אלא שעם הגיעם למלון - "אפרטהאוס פרדייס" - הם נדהמו לגלות כי ברחבי המתחם הוצבו מספר שלטים אנטישמיים המופנים במיוחד למבקרים היהודים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לאורחינו היהודים - נשים, גברים וילדים: נא להתקלח לפני שאתם נכנסים לבריכה וגם אחרי שאתם שוחים", נכתב בשלט שנתלה בכניסה לבריכת המלון. "אם תפרו את ההוראות, אאלץ לסגור בפניכם את הגישה לבריכה. תודה רבה על ההבנה".

"אחרי שהזמנו את המלון, דיברנו עם המנהלת שהייתה מאוד נחמדה אלינו", סיפר אבי המשפחה בשיחה לחדשות 2 Online. "אמרנו לה שאנחנו יהודים והיא אמרה לנו שהרבה יהודים מגיעים בתקופה הזו והביאה לנו כל מה שהיינו צריכים בשביל התינוקת. אחרי שהגענו, היא גם כן הייתה נחמדה".

אלא שזמן קצר אחרי שהתמקמו במלון, הבחינו בשלט על המקרר של המלון ובו צוין כי האורחים היהודים במלון מוגבלים בשימוש בו. "לאורחינו היהודים: אתם רשאים לגשת למקרר רק בשעות הבאות: 10:00-11:00 בבוקר ו-16:30-17:30 בערב", נכתב בשלט. "אני מקווה שתבינו שהצוות שלנו לא אוהב שמטרידים אותם כל פעם".

צפו בכתבה המלאה
"נא להתקלח לפני ואחרי השחייה" | צילום:

"היינו בשוק", שחזר אבי המשפחה. "אף אחד לא ניגש אליה כי לא רצינו לפתוח בעימות, אבל יום אחרי זה פתאום הגיעה המודעה בכניסה לבריכה שהייתה בכלל מפחידה". לדבריו, הפעם החליטו כן לגשת למנהלת, אך זו לא נמצאה במלון, לכן החליטו לגשת אליה מחר.

"זה היה מאוד מוזר", המשיך האב. "אפילו הגויים לא הבינו. יש כאן קבוצה מאוד נחמדה של יהודים, אין כאן כמעט ישראלים, הרוב מארה"ב, אנגליה ובלגיה וכולם מתנהגים בצורה מאוד מכובדת. זו הייתה תופעה מאוד מוזרה - זו אנטישמיות שלא נחשפנו אליה".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי קראה למצות את הדין עם המלון. "שוחחתי עכשיו עם שגרירנו בשוויץ יעקב קידר, בעקבות השלטים האנטישמיים המכוערים שנתלו במלון הדירות", צייצה חוטובלי בטוויטר. "יש למצות את הדין עם מנהלת המלון".

במלון הסבירו לתחקירנית חדשות 2 בתגובה: "לא הייתה כוונה אנטישמית והשלטים הוסרו. אין לנו בעיה עם אורחים יהודים במלון. השלט על הפריזר נתלה כיוון שרק יהודים משתמשים במקרר של העובדים (ככל הנראה מוצרים כשרים), והשלט בנוגע למקלחות נתלה לאחר ששתי בנות יהודיות נכנסו בלי להתקלח, בניגוד לשלט שפונה אל כלל האורחים. לכן נתלה שלט ספציפי כדי למקד את תשומת ליבם לכך".