בארצות הברית מציינים היום (שני) את יום השנה ה-16 לפיגועי הענק של 11 בספטמבר במגדלי התאומים והפנטגון, בהם נרצחו 2,996 בני אדם. אירועי הזיכרון החלו בדקת דומיה בשעה 8:46 (שעון ניו יורק), השעה המדויקת בה המטוס הראשון התרסק לתוך המגדל הצפוני מבין שני מגדלי התאומים, שנפתחה בצלצול פעמון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אלפים מבני משפחותיהם וחבריהם של הנספים, כמו גם אנשי כוחות הביטחון שהתגייסו לסיוע באירוע הקטלני, התאספו בגראונד זירו, המקום בו עמדו המגדלים ומשמש כיום אתר הנצחה, לטקס הנצחה וזיכרון. סגן הנשיא מייק פנס השתתף בטקס, שהחל בשעה 9:45 - השעה בה נוסעי מטוס רביעי, שנחטף במטרה להתרסק לתוך בניין הקפיטול, החלו להיאבק בחוטפים והובילו להתרסקות המטוס בשטח פתוח בפנסילבניה.

הנשיא טראמפ ורעייתו מלאניה ציינו את רגע ההתנגשות הראשון במדשאה הדרומית של הבית הלבן, יחד עם אנשי צוות רבים. לאחר מכן המשיך לטקס בפנטגון, שם נשא נאום. "באותו יום לא רק העולם השתנה - כולנו השתנינו", אמר הנשיא, שבזמן הפיגועים התגורר בניו יורק. "עינינו נפתחו למעמקי הרוע מולו אנו ניצבים. אולם בשעה האפילה ההיא, גם התאחדנו למטרה מחודשת. הפערים בינינו מעולם לא נראו קטנים יותר, הקשרים בינינו מעולם לא הרגישו חזקים יותר".