האפיפיור וטראמפ (צילום: רויטרס)
האפיפיור וטראמפ | צילום: רויטרס

האפיפיור פרנציסקוס אמר כי הוא מקווה שהנשיא האמריקני טראמפ "יחשוב מחדש" על החלטתו לבטל את תכנית "החולמים", שמגנה על מהגרים שהובאו לארצות הברית באופן לא חוקי בילדותם. האפיפיור הסביר את דבריו בכך ש"חשוב שיהיו לאנשים צעירים שורשים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בכך מצטרף האפיפיור לשורה ארוכה של אנשים שיצאו נגד החלטתו של הנשיא טראמפ לבטל את התכנית, אותה השיק בצו נשיאותי הנשיא אובמה. בין המתנגדים היו לא רק פוליטיקאים, אלא גם מנהיגים עסקיים כמו מייסד פייסבוק מארק צוקרברג ונשיא מייקרוסופט בראד סמית'.

מטרת התוכנית היא להגן על תושבים שהובאו באופן לא חוקי לארצות הברית כילדים - כאלה שחיים בארצות הברית שנים ארוכות, ושחזרה לארץ מוצאם תוביל אותם למדינה לא מוכרת מבחינתם. לפי התוכנית, תושבי ארה"ב שנכנסו אליה באופן לא חוקי בעודם קטינים יכולים להגיש בקשה מסודרת, ולאחר בדיקות רקע מעמיקות ותשלום אגרה בסך 500 דולרים לזכות בדחייה מוגבלת בהליכי גירוש ובאשרת עבודה, אותה יש לחדש מדי שנתיים. נכון ליוני 2016, יותר מ-740 אלף בני אדם זכו לאשרות דרך התוכנית.

הנשיא לשעבר אובמה כינה את החלטתו של טראמפ "אכזרית". לדבריו," להיטפל לצעירים הללו זה שגוי, כי הם לא עשו שום דבר לא בסדר; זה פוגע במטרה, כי הם רוצים לפתוח עסקים חדשים, לעבוד במעבדות שלנו, לשרת בצבא שלנו ולתרום למדינה שאנחנו אוהבים; וזה אכזרי. לאן אנחנו אמורים לשלוח אותם, למדינה שהם לא מכירים או זוכרים, עם שפה שהם אולי אפילו לא דוברים?". עוד הוסיף כי: "צריך להיות ברורים: המעשה היום אינו מחויב חוקית. זו החלטה פוליטית ומוסרית".