001@ראש הממשלה בנימין נתניהו, המכהן גם כשר החוץ, הגיע הערב (חמישי) לחדר המצב במשרד החוץ על מנת לקבל עדכונים שוטפים על המתרחש בברצלונה. בשלב זה ישנם 16 ישראלים מנותקי קשר בעיר, אולם טרם ידוע על ישראלים כלשהם שנפצעו בפיגוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ישראל מגנה בתוקף את פיגוע הטרור בברצלונה", אמר ראש הממשלה נתניהו. "בשם אזרחי ישראל אני שולח תנחומים למשפחות ההרוגים ואיחולי החלמה מהירה לפצועים. הערב ראינו שוב שהטרור מכה בכל מקום, ועל העולם התרבותי להילחם בו יחד כדי להביס אותו".

קונסול ישראל במדריד, איציק ארזואן, עושה דרכו לברצלונה יחד עם שני אנשי צוות, במטרה לסייע לישראלים השוהים בה. במשרד החוץ ממשיכים לנסות וליצור קשר עם כלל הישראלים השוהים בעיר.

"אני מדריך טיולים, הייתי באזור 10 שניות לפני האירוע", סיפר ברק בן גל. "נסנו על נפשנו, אחרים השתטחו". לדבריו, "האזור פונה לחלוטין. יש משטרה בכל מקום, מסוקים באוויר. המשטרה גירשה את כולם והרחובות ריקים מאדם. חלק מבעלי החנויות הגיפו את הסורגים, התחושה לא נוחה".

גם מיכאל אלתרמן שהה בקרבת הדריסה. "ישבנו במסעדה ממש מול הרמבלאס", סיפר. "היה יום יפה והרחוב הומה אדם. פתאום שמענו במסעדה רעש היסטרי, ותוך דקות המקום התמלא בהרבה שוטרים. הכוחות הכניסו אנשים לבתים, ופונו לכאן פצועים בדרגות פציעה שונות - חלקם שטחיים, חלקם עם דימום בראש. עכשיו יש עומס, הכל סגור ואטום. אנחנו במסעדה, יש ממש עוצר".

"פתאום ראינו את כל האנשים נכנסים לתוך המסעדה בבהלה", הוסיף רן אלתרמן, ששהה גם הוא במקום. "אנחנו בחופשה בברצלונה. התרחקנו מהארץ - וקיבלנו את זה פה". גם שאול חמו, המתגורר בעיר כבר שנים ארוכות, הביע תחושות דומות: "חשבנו שלכאן זה לא יגיע. אנחנו חווים אירוע לא שגרתי, ראיתי אנשים שנמלטו בבכי ובצעקות".