האלופה הטריה. מוגורוסה (צילום: רויטרס)
האלופה הטריה. מוגורוסה | צילום: רויטרס

גרבינה מוגורוסה היא אלופת ווימבלדון לשנת 2017: הספרדייה גברה היום (שבת) על ונוס ווליאמס בתוצאה 5:7, 0:6 ובכך זכתה בפעם הראשונה בתואר היוקרתי. זוהי הפעם השנייה שמוגורוסה בת ה-23 זוכה בטורניר גראנד-סלאם, לאחר שב-2016 זכתה באליפות צרפת הפתוחה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"ונוס שחקנית כל כך מדהימה", אמרה בסיום המשחק האלופה הטרייה. "גדלתי עליה וזה פשוט מדהים לשחק מולה". בצד המאוכזב עמדה וויליאמס, שהתקשתה לעצור את הדמעות במהלך המשחקון האחרון: "ניסיתי כמיטב יכולתי להיות כמו אחותי סרינה, אבל אני מאמינה שיהיו עוד הזדמנויות".

ונוס וויליאמס (צילום: רויטרס)
ונוס וויליאמס | צילום: רויטרס

רק בחודש שעבר עברה ונוס טראומה אישית כשהייתה מעורבת בתאונת דרכים שגבתה את חייו של גבר בן 78. וויליאמס זוכתה מאשמה בתחילת השבוע וקיוותה לשים את הפרשייה מאחוריה עם תואר גראנד-סלאם תשיעי בקריירה. אך למורת רוחה, למוגורסה היו תוכניות אחרות.

אחרי מערכה ראשונה מותחת וצמודה, אותה ניצחה הספרדייה בתוצאה 5:7, השתיים עלו למערכה נוספת בה מוגורוסה שלטה מהרגע הראשון וניצחה את אחת הטניסאיות הגדולות בעולם בתוצאה 0:6. לפני שנתיים הגיעה מוגורוסה לגמר בווימבלדון אך אז היא הפסידה לאחותה של ונוס, סרינה וויליאמס: "אחרי שהפסדתי לסרינה היא אמרה לי שיום אחד עוד אזכה בתואר הזה. אז הנה - זכיתי".