ראש ממשלת טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן
קורא לשיתוף פעולה עם אירן, ארדואן | צילום: רויטרס, חדשות

שיתוף פעולה טורקי-אירני: טורקיה ואירן דנות ביניהן על מהלך צבאי משותף נגד ארגונים כורדיים שמדאיגים את הממשל באנקרה ואת הממשל בטהרן. על פי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, בשבוע שעבר נערכו באנקרה שיחות בין מפקד הכוחות הצבאים האירנים והנשיא הטורקי ארדואן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ארדואן אמר היום (שני) לקראת ביקור בירדן שיש להפעיל מאבק יעיל יותר נגד ארגון PKK ארגון החמושים הכורדי - שידוע בטורקיה כארגון טרור תחת השם "מפלגת הפועלים הכורדית" ונמצא בתיאום עם הארגון הכורדי באיראן ה- PJAK. "פעולה משותפת נגד ארגוני הטרור שהפכו לאיום עומדת על סדר היום שלנו", אמר ארדואן.

קאסם סולימני, ארכיון | צילום: רויטרס

"מפקדי הצבאות כבר שוחחו בעניין ונמשיך לדון כיצד אנו יכולים לקדם את הסוגיה", הוסיף. ארדואן סבור שהמדינות שמשתפות פעולה במאבק בעירק ובסוריה, יכולות לנצל את האירועים ולהביס גם את הכוחות הכורדים.

מפקד כוח אל קודס במשמרות המהפיכה האירניים קסאם סולימאני אמר אמש שהרפובליקה האסלאמית לא מחפשת יתרונות חומרניים במהלכים שהיא מבצעת בסוריה ובעיראק. סולימאני אמר "אנו לא רוצים להשתלט על בארות נפט או לכבוש ערים כמו מוסול או קירקוק". כמו כן, הוא אמר שהתמיכה האירנית בפלסטינים לא נובעת מאינטרסים שיעיים: "כמעט כל הפלסטינים הם סונים אבל אנחנו עדיין תומכים בהם".