"לא נקבל סמל ניאו-נאצי בארה"ב" (צילום: מתוך טוויטר, רויטרס)
"לא חשבנו שנראה שוב מראות כאלה", ליברמן | צילום: מתוך טוויטר, רויטרס

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיב היום (חמישי) לאירועי האלימות האחרונים בארה"ב בתוכנית "וילנסקי את ברדוגו" בגל"צ וגינה את הקולות השנויים במחלוקת שנשמעו במהלך הפגנת הימין הקיצוני במדינה: "לא נוכל לקבל סמלים נאו נאצים בדמוקרטיה הגדולה בעולם; זה דבר בלתי נסבל, בלתי מתקבל על הדעת. חשבנו שלעולם לא נראה שוב את המראות הללו, בטח לא בארה"ב". ליברמן הגיב גם לסערה סביב התבטאויותיו של הנשיא טראמפ והגינוי הרפה לאלימות: "גם טראמפ עשה את התיקון המתבקש. טוב שהנשיא טראמפ הבהיר את תגובתו".

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במקביל, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיב היום (חמישי) ברשת הטוויטר להחלטת הרשויות בבולטימור להסיר 4 פסלים וסמלים של קונפדרצית הדרום, המשקפים לדעת רבים בארה"ב ערכים אנטי-ליברליים: "לא ניתן לשנות את ההיסטוריה. עצוב לראות את ההיסטוריה והתרבות של המדינה הנהדרת שלנו נקרעת לגזרים ונלקחת מאיתנו".

טראמפ המשיך והעביר ביקורת על מדיניות הרשויות, שנראה כי מתפשטת ליותר ויותר מדינות ברחבי דרום המדינה. "לא ניתן לשנות את ההיסטוריה, אבל ניתן ללמוד ממנה", הסביר הנשיא. "רוברט לי, תומאס ג'קסון, מי הבא בתור? וושינגטון? ג'פרסון? טיפשי", המשיך.

נשיא ארה"ב הוסיף: "היופי שנלקח מאיתנו בערים ובפארקים הוא חסר תחליף. אנחנו נתגעגע." דברי טראמפ פורסמו על רקע הביקורת הרבה שספג כשגינה את "שני הצדדים" בתגובה לאירועי האלימות במדינת וירג'יניה. הפגנת הימין הקיצוני שהובילה לאלימות התרחשה בתגובה להפגנות שונות משמאל שנועדו להפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות במדינה להסיר פסל של הגנרל האמריקני רוברט לי, שידוע בקשר הבעייתי שלו לעבדות השחורים בארה"ב.

טראמפ. משתלח (צילום: רויטרס, חדשות)
"לא משנים ההיסטוריה - לומדים ממנה", טראמ | צילום: רויטרס, חדשותלפי דיווחים ברשתות תקשורת אמריקניות, הרשויות בבולטימור הסירו את הפסלים השנויים במחלוקת מחשש להפגנות דומות לאלו שהתפתחו בעיירה שארלוטסוויל. ראש עיריית בולטימור הודיעה כי לאחר שיחות עם גורמים במועצת העיר, הוחלט להסיר את הסמלים במחלוקת כבר במהלך הלילה, מחשש שפעילי שמאל רדיקליים יהרסו אותם עוד לפני שהעירייה תפעל.

שלשום (שלישי), יממה בלבד לאחר שגינה בתקיפות את אירוע הדריסה בהפגנת הימין הקיצוני בווירג'יניה, האשים טראמפ גם את השמאל בעימותים שמתקיימים מאז הדריסה בשבת, והוסיף כי המפגינים מהשמאל תקפו לאומנים לבנים שמחו נגד הכוונה להסיר את הפסל של גנרל הקונפדרציה. "הם תקפו אחד את השני עם אלות" אמר טראמפ לכתבים בתשובה לשאלות שהופנו אליו בלובי של בניין טראמפ בניו-יורק. "זה היה נורא לצפות בזה".