השחיין בראיין הלד עם אמו (צילום: טוויטר)
השחיין בראיין הלד עם אמו | צילום: טוויטר

ברגעי השיא הספורטיביים - ניצחון או אכזבה אולימפית - ההתמקדות היא בתמונות של הספורטאים. יחד עם זאת, לעיתים קרובות את תמצית הרגשות ניתן לראות דווקא על פניהם של בני המשפחות. בימים אלה הם עוקבים אחרי קרוביהם במתח גדול - לפעמים מול מסך הטלוויזיה בסלון ולפעמים מהיציעים באצטדיון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

מיד אחרי שירדן ג'רבי זכתה במדליית הארד, מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו אמר לערוץ הספורט שהוא מעדיף להימנע מנוכחותם של בני המשפחות באולם התחרות כדי לסייע לספורטאים לשמור על ריכוז. כששאלנו את מנכ"ל הוועד האולימפי הישראלי גילי לוסטיג האם יש הנחיה מסוימת בנושא, הוא הבהיר שהחוק היחיד הוא איסור על בני המשפחות להיכנס לכפר האולימפי.

נשארו בבית, משפחת ג'רבי (צילום: חדשות 2)
נשארו בבית, משפחת ג'רבי | צילום: חדשות 2

משפחות ג'רבי וששון אומנם צפו בקרבות המכריעים של ילדיהן מהבית, אבל בני משפחות של ספורטאים אחרים בעולם דווקא הפגינו נוכחות מרשימה. כך למשל נצפתה אמו של מייקל פלפס מעודדת את בנה בהתלהבות - כאילו מדובר בתחרות הראשונה שלו. בכל משחה נראו האם והאחות ביציעים - מתפללות, צועקות וגם בוכות עם המדליה. בריו הצטרפו אליהם גם ארוסתו של פלפס ובנו התינוק.

גם הוריה ואחותה של המתעמלת האמריקנית סימון ביילס מלווים אותה לכל התחרויות שלה, וכך גם בריו. כל השלושה פרצו בבכי כאשר סיימה את תרגיל הקרקע שהעניק לה מדליית זהב בקרב-רב. "לא הייתי יכולה לעשות את זה בלעדיכם", אמרה אחרי הזכייה.

הוריה של המדליסטית קייטי לדקי חוגגים ביצ (צילום: צילום מסך)
הוריה של המדליסטית קייטי לדקי חוגגים ביצ | צילום: צילום מסך

כאשר אלי רייסמן האמריקנית זכתה במדליית הכסף באותה תחרות, עיניה חיפשו מיד את בני משפחתה ביציעים. כשנתקלה בהם לבסוף ראתה אב שמריע בקול רם, אם שכמעט משתנקת ומתעלפת ואח שמרוקן את ריאותיו בקריאות ניצחון.

סבתו של השחיין האמריקני ראיין לוכטה כבר לא יכולה להגיע לעודד אותו באולימפיאדה - רק לאחרונה חגגה יום הולדת 95. למרות זאת לא נותרה אדישה ופצחה בסיבוב ניצחון בבית האבות שבו היא מתגוררת עם לפיד אולימפי מאולתר - לכבוד המדליה היוקרתית.

טום דיילי, הקופץ למים מבריטניה, זכה בריו במדליית ארד. ביציע חגגו את ההישג בחיבוק חם ודמעות אמו והארוס שלו. חיבוק נוסף לאחר מכן בין הארוס לבין דיילי עצמו העסיק במשך יומיים את הממלכה כולה.