מכחיש את הדברים שיוחסו לו, ארכיון (צילום: רויטרס)
"בריאות מצויינת" | צילום: רויטרס

הנשק של טראמפ: מצבו הרפואי. לאחר שהתחזק בסקרים על רקע ההתמוטטות של הילרי קלינטון, המועמד לנשיאות דונלד טראמפ פרסם היום (חמישי) מכתב המסכם את מצבו הרפואי הנוכחי. המכתב, עליו חתום הרופא האישי של טראמפ, הועבר לעיתון ה"וושינגטון פוסט". טראמפ גם צילם תכנית עם הרופא המפורסם והשנוי במחלוקת "ד"ר אוז", שתשודר בשבוע הבא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

טראמפ החליט לחשוף את המכתב החתום על ידי הרופא שמלווה אותו שנים, דוקטור הארולד נ. בורנשטיין, ולהשתמש בבריאותו ככלי בקמפיין. טראמפ הודה בעבר שלא ישתף את תוצאות הבדיקות שלו במידה והן ייצאו "לא טובות".

המכתב מספר כי טראמפ לוקח "סטטין", תרופה להורדת הכולסטרול הגבוה, וסובל ממשקל עודף - אך בסך הכל הוא מתואר כבעל "בריאות מצויינת". הרופא ציין כי טראמפ "לוקח תרופות להורדת הכולסטרול ומנות נמוכות של אספירין - הוא אלא מעשן ולא צורך אלכוהול".

במכתב בורנשטיין הצהיר כי טראמפ בן ה-70 היה תחת טיפולו משנת 1980 וכי הוא מתייצב מדי שנה לבדיקות מקיפות. גובהו הוא 1.92 ומשקלו 107 קילוגרמים, מה שנחשב לעודף משקל.

הקרב על בריאות המועמדים נמשך (צילום: רויטרס)
הקרב על בריאות המועמדים נמשך | צילום: רויטרס

"יהיה הנשיא הבריא בתולדות ארה"ב"

הרופא ציין כי טראמפ אושפז רק פעם אחת, כשהיה בן 11 - כאשר עבר כריתת תוספתן. עוד ציין הרופא כי לחץ הדם של טראמפ היה 116 על 70, ורמת הסוכר בדמו היא 99 מיליגרם לדציליטר. "תפקודי הכבד ובלוטת התריס שלו הם בטווח הנורמה", נכתב בדוח, "בדיקת הקולונוסקופיה האחרונה שלו, ב-2013, הייתה תקינה".

אמש שוחח טראמפ על תוצאות הבדיקות בתכנית האירוח הפופולארית בהנחייתו של המנתח מהמט אוז, "ד"ר אוז". השיחה בין השניים הוקלטה בניו יורק ותשודר בתחילת שבוע הבא בפרק הבא של התכנית. "אני מרגיש היום טוב כמו שהרגשתי בגיל 30", אמר טראמפ בקטע מהשיחה.

בעוד שהמכתב שפורסם על ידי טראמפ מספק מידע רפואי שלא נחשף בעבר, הוא לא כולל את העבר הרפואי המלא שלו או פרטים על סיבוכים רפואיים שחווה. ד"ר בורנשטיין הוא גסטרואנטרולוג מומחה בבית החולים לינוקס היל בניו יורק. הוא פרסם בעבר הצהרה כי מצבו הרפואי של טראמפ מצויין וכי הוא יהיה "הנשיא הבריא ביותר שנבחר בהיסטוריה של ארצות הברית".

בזמנו ההצהרה של בורנשטיין עשתה כותרות לאחר שהודה כי ניסח את הדברים במהרה בזמן שעוזרת של טראמפ עמדה מולו וחיכתה שיעביר לה את הדברים במהירות. עם זאת עמד מאחורי הצהרתו.