זירת הפיגוע בחתונה בטורקיה
הפיגוע התרחש בעיצומה של חתונה | צילום: SKY NEWS

הטרור שוב מכה בטורקיה: כ-50 איש נהרגו ולמעלה מ-90 נפגעו בפיצוץ מטען תופת אמש (שבת) בעיר גזיאנטפ שבדרום-מזרח טורקיה. הפיצוץ אירע במסדרון עמוס אנשים בזמן חתונה: בטורקיה סבורים שהפיגוע כוון כנגד מטרות כורדיות ומאחוריו עומד דאע"ש, אולם אף ארגון עוד לא נטל אחריות לפיגוע. הנשיא הטורקי ארדואן שלח את תנחומיו למשפחות הנפגעים ואמר כי דאע"ש הוא "ככל הנראה המבצע" של מתקפת הטרור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

המושל המקומי עלי ירליקאי, אמר לסוכנות הידיעות הטורקית 'אנדולו' כי הפיצוץ הוא "מתקפת טרור". עוד אמר המושל, כי ככל הנראה הפיצוץ נגרם כתוצאה ממחבל מתאבד שפוצץ עצמו במסדרון עמוס אנשים בזמן חתונה שהתקיימה באולם אירועים בעיר.

הפיגוע בחתונה הכורדית
פינוי הנפגעים מאולם השמחות | צילום: SKY NEWS

כרגע לא ידוע מי עומד מאחורי הפיגוע: קיימים דיווחים לפיהם החתונה הייתה קשורה לאנשי המפלגה הכורדית במדינה, דבר המחזק את הסברה של הרשויות בטורקיה כי ארגון הטרור דאע"ש אחראי לפיגוע. ארדואן אמר כי "אין הבדל בין דאע"ש, שככל הנראה ביצעו את הפיגוע, לבין המחתרת הכורדית או פתהוללה גולן".

תמונות וסרטוני זוועה רבים הגיעו לרשתות החברתיות מאזור הפיגוע. בעקבות הפרסומים, הרשויות במדינה אסרו על הפצת חומרים מהזירה ואף איימו לתבוע את אלו שיעברו על האיסור.

זירת הפיגוע בטורקיה, אמש
ההערכה: המחבל המתאבד השתייך לדאע"ש | צילום: CNN

"מטרתן של מתקפות טרור להפחיד את האנשים, אך לא ניתן לזה לקרות", אמר סגן ראש ממשלת טורקיה מחמט סיסק, שגם מייצג את העיר גזיאנטפ בפרלמנט הטורקי. "זו ברבריות לתקוף חתונה", הוסיף.