אחרי שהכריז כי טיהור מעוז המורדים הושלם בטורקיה, התקבל היום (שבת) הנשיא רג'יפ טאיפ ארדואן בתשואות על ידי תומכיו מחוץ לביתו באיסטנבול. במקביל, ארבע המפלגות הגדולות ביותר במערכת הפוליטית בטורקיה גינו בהצהרה משותפת שנשאו את ניסיון ההפיכה הכושל של הצבא. ההצהרה ניתנה במליאת הפרלמנט הטורקי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בקטעי הווידאו שמגיעים מאיסטנבול ניתן לראות את המוני התומכים מריעים ומנסים להגיע אל הנשיא, בעוד הוא ממשיך לנופף להם בידיו. מתנגדי ההפיכה נשמעים צועקים "אללה אכבר", ולעבר ארדואן קוראים "עמוד זקוף, אל תשתחווה, העם איתך".

אחרי מעשי הלינץ' שבוצעו על ידי תומכי ארדואן בחברי הקבוצה שניסתה לבצע את ההפיכה הצבאית אמש, היום הודחו אלפי שופטים מתפקידם. המועצה לשופטים ותובעים במדינה הדיחה 2,745 שופטים מתפקידם, וגם חמישה מחברי המועצה הודחו בעקבות ניסיון ההפיכה הכושל. 

אזרחי טורקיה לאחר ניסיון ההפיכה (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

בתוך כך, רשת CNN בטורקיה דיווחה כי "המבצע לטיהור המורדים הושלם". הנשיא ארדואן הפיץ היום גם הודעות SMS לאזרחים ברחבי המדינה, בהן קרא להם להגן על הדמוקרטיה ועל השלום. הוא אף קרא לאזרחים לצאת לרחובות ולהתנגד לקבוצה שניסתה לבצע את ההפיכה. על פי הדיווח של CNN בטורקיה, כוחות הביטחון במדינה השלימו את מבצע ההשתלטות על המפקדה של קבוצת המורדים, שהייתה בעצם מעוזם האחרון.