ארדואן. לא חושש (צילום: רויטרס, חדשות)
מזכירו הצבאי של ארדואן נעצר (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

הטבעת מתהדקת: מזכירו הצבאי של נשיא טורקי רג'פ טאיפ ארדואן נעצר בטורקיה בחשד שלקח חלק בניסיון הפיכה שהתרחש בטורקיה בסוף השבוע האחרון, כך דיווחה רשת CNN בטורקיה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הדיווח מתפרסם כיממה וחצי לאחר ניסיון ההפיכה הכושל בטורקיה, במהלכו פשטו אנשי הצבא גם על משרדי הערוץ. בינתיים הרשויות באנקרה ממשיכות לפעול נגד מתנגדי המשטר. על פי דיווחים במדינה, מאז החל ניסיון ההפיכה נעצרו בטורקיה יותר מ-6,000 בני אדם, שנחשדו במעורבות במהלך - בהם קצינים בכירים ושופטים רבים. גורם רשמי בממשלה דיווחה כי מפקד בסיס חיל האוויר אינצ'ירליק הוא בין העצורים בחשד למעורבות בהפיכה: מדובר בבסיס בו משתמשים גם ארצות הברית ושאר המדינות החברות בקואליציה נגד דאע"ש.

ראש הממשלה הטורקי בינאלי ילדרים התייחס למבצע המעצרים ואמר כי המאבק במורדים טרם הסתיים. "העבודה שלנו עוד לא נגמרה", אמר ילדרים. "נסיים את מבצע הטיהור במהרה".

גם הנשיא ארדואן פרסם התייחסות משלו למהלכים במדינה ביום שאחרי ניסיון ההפיכה, ואף כינה את המורדים "וירוס". "אני נשבע שנמשיך לנקות את הנגיף האחראי על ניסיון ההפיכה ביום שישי האחרון", אמר ארדואן, "ננקה את כל מוסדות המדינה".

ארדואן דיבר במהלך הלווייתו של אחד מהרוגי המהומות בסוף השבוע האחרון. הוא האשים שוב את המנהיג הגולה פתהוללה גולן בהובלת המרד והבהיר כי המהלך דוכא בזכות "הרצון הלאומי" כדבריו. "אנשיו של גולן שנמצאים בכל שורות הצבא ייעצרו", הדגיש הנשיא הטורקי.


מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי אמר כי "לא התקבלה כל בקשה רשמית להסגרת אף אחד לטורקיה" הוא הוסיף כי "לא אדון בכך בלי שיוצגו חשדות בצינורות המקובלים. הבהרתי לשר החוץ הטורקי שארה"ב אינה מארחת בשטחה חשודים בטרור".