הזירה בלואיזיאנה (צילום: רויטרס)
הזירה בלואיזיאנה | צילום: רויטרס

לפחות שלושה שוטרים נהרגו ועוד שלושה נפצעו מירי שנפתח לעברם בעיר באטון רוז' שבלואיזיאנה, ארצות הברית - כך לפי גורם בשלטון המקומי באזור. בשלב זה עדיין לא ברור האם במקום היו יורה אחד או שניים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הירי בוצע מאחורי תחנת דלק הסמוכה למטה המשטרה בעיר. כוחות המשטרה דיווחו כי עצרו חשוד אחד, אך חשוד נוסף טרם נתפס. מדובר באותה עיר שבה נהרג בתחילת החודש אלטון סטרלינג, צעיר אפרו-אמריקאי שנורה למוות בעיר על ידי שוטר לבן בעת ששהה ברכבו. המקרה שודר בשידור חי בפייסבוק על ידי זוגתו של סטרלינג, שסיפרה כי נורה לאחר שעידכן את השוטרים בכך שהוא מחזיק ברשיון לנשק, בעוד שבתו הפעוטה ברכב וצופה במתרחש.

לפחות 3 הרוגים ו-4 פצועים (צילום: skynews)
לפחות 3 הרוגים ו-4 פצועים | צילום: skynews

אתמול נערכה בעיר הפגנה של פעילי תנועת "Black Lives Matter", שקראו להלחם בתקיפות שוטרים את חברי הקהילה האפרו-אמריקאית. ההפגנה נערכה זמן קצר לאחר הלוויתו של סטרלינג. בשלטים שנשאו המפגינים נכתבו סיסמאות כגון "אין צדק - אין שלום", "עצרו שוטרים רוצחים" ו-"שתיקה לבנה = אלימות".

מפגינים בבאטון רוז', אתמול (צילום: רויטרס)
מפגינים בבאטון רוז', אתמול | צילום: רויטרס

בעצרת שנערכה בדאלאס לאחר הריגת סטרלינג נורו למוות חמישה שוטרים לבנים, שהיו במקום על מנת לאבטח את האירוע. הרוצח הסביר כי הוא "רצה להרוג שוטרים לבנים" בעקבות הריגת סטרלינג ושורת אירועים דומים נוספים שאירעו בחודשים האחרונים והציתו מחדש את המתח הבין-גזעי בארצות הברית. הנשיא אובמה גינה את רצח השוטרים, אותו כינה "מתקפה אכזרית ומתועבת". לדבריו, "לא יכולה להיות כל הצדקה למתקפות כאלה".