כבר כמעט שנתיים חלפו מאז נחטפו בנות בית הספר צ'יבוק שבניגריה על ידי הארגון האסלמי הקיצוני "בוקו חראם". בסרטון וידאו שמפרסם היום (ראשון) הארגון, מתועדות 50 הנערות, עם חיג'אב לראשן, על רקע אנשי הארגון שקוראים לשחרור אנשיהם מהשבי בתמורה לשחרור הנערות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

באפריל 2014 נחטפו 276 הבנות באמצע היום מבית הספר ומאז נעשים מאמצים לשחרורן. על פי ההערכות בין 200-219, עדיין בשבי לאחר שמספר בנות הצליחו להימלט ולשוב למשפחותיהן. הסרטון שפורסם היום הוא אמנם תיעוד שלישי במספר של הבנות בשבי, אך טרם הצליחו לאתרן.

תיעוד הנערות שהופץ לפני שנה (צילום: טוויטר)
דורשים להפסיק את המתקפות נגד הארגון | צילום: טוויטר

בווידאו החדש מציג מנהיג "בוקו חראם" אבו בקאר שקאו את הבנות, מעלה את תנאי השחרור שלהן וקורא להפסיק את המתקפות האוויריות נגד הארגון. כמו כן טוען המנהיג כי המתקפות הורגות גם את בנות צ'יבוק. בסופו של הוידאו אף מוצגות תמונות קשות בהן נראות גופותיהן של חלק מהבנות שעל פי הטענות - נהרגו מההפגזות האוויריות.

מספר חודשים לאחר החטיפה התגייסה גם ארה"ב למאמצי החיפוש ושלחה סיוע צבאי. בכיר בממשל אובמה אמר כי חיל האוויר האמריקני שלח מטוסי ריגול ומעקב למדינה האפריקנית כדי לאסוף מידע אודות 200 התלמידות. בנוסף, נשלחו לניגריה כוחות שיטור ואכיפה אמריקנים, וכן מומחים שיעזרו במבצע החיפושים אחר הנערות. למרות המאמצים הרבים, טרם נשאו החיפושים פרי.