ראש ממשלת צרפת מנואל ואלס הכריז היום (שישי) בנאום ששודר בכלי התקשורת בצרפת על שלושה ימי אבל לאומיים בעקבות פיגוע הדריסה הרצחני בניס, בו נהרגו 84 בני אדם ונפצעו עוד כמאה בני אדם נוספים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"שוב ספגנו מכה, והפעם זה קרה ביום חגנו - 14 ביולי (יום הבסטיליה)",אמר ואלס. "ייתכן שנצטרך ללמוד לחיות עם איום הטרור שמרחף וירחף מעלינו עוד זמן רב".

"הדגלים יורדו לחצי התורן", הוסיף ואלס כשקרא לאחדות ברוח יום הבסטיליה שהתקיים אתמול. ואלס דיווח כי החקירה בעניין נמשכת וכי הכוננות במדינה תמשיך להיות גבוהה. "תוגש הצעה להארכת מצב החירום במדינה בעוד שלושה חודשים, הצעה שתגיע לאישור בפרלמנט ביום רביעי הבא", אמר ואלס.

זירת האירוע, הלילה (צילום: רויטרס)
זירת האירוע, הלילה | צילום: רויטרס

מצב החירום במדינה הוכרז לאחר פיגועי פריז בחודש נובמבר אשתקד והיה מתוכנן להסתיים החודש. "אנחנו צריכים להגביר את הערנות ואת המוכנות שלנו", אמר הבוקר נשיא צרפת פרנסואה הולנד. "לעולם נהיה חזקים יותר מהפנאטים שתקפו אותנו היום".

ב"דיילי מייל" הבריטי דווח כי המחבל זוהה כמוחמד לאחוויג' בוהלל, תושב ניס בן 31. מסמכים שנמצאו במשאיתו חשפו את זהותו. לדברי מקור ביטחוני בצרפת הוא היה נשוי ואב לשלושה ילדים. על פי דיווחים נוספים, המחבל היה מוכר למשטרה בשל עבירות פליליות - אך לא לגורמי המודיעין. לפי שעה, אף ארגון טרור לא לקח עדיין אחריות על הפיגוע.

חיילים בזירת האירוע (צילום: רויטרס)
84 בני אדם נרצחו בפיגוע | צילום: רויטרס

על-פי הדיווח, הוא שכר את המשאית איתה ביצע את המעשה יומיים לפני הפיגוע הרצחני והחנה אותה ברחוב סמוך לזירת הטבח כתשע שעות לפני כן. לשוטרים שעצרו אותו לפני שנכנס לאזור הטיילת הוא אמר כי בתא המטען שלו "יש גלידה".