סוף דרכה של האגדה מייקל פלפס (צילום: רויטרס)
הפעם זה סופי? | צילום: רויטרס

אחרי אולימפיאדת לונדון ב-2012 הוא הכריז שסיים לתמיד עם בריכת השחייה, אבל מייקל פלפס כנראה לא הצליח להתאפק והיה מוכרח לשבור את כל השיאים - כולל שיא של יותר מ-2,100 שנה. אחרי 27 מדליות אולימפיות, השחיין המעוטר בהיסטוריה מתעקש שהפעם זה סופי. "לא", הוא הכריז, עוד לפני שהעיתונאי הספיק לסיים את השאלה - הוא לא מתכוון לחזור לסיבוב נוסף בטוקיו ב-2020.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הלילה הוא הוסיף לשורת העיטורים הבלתי נתפסת שלו מדליית כסף במשחה 100 מטר פרפר, אבל גם כשהוא מפסיד הוא חייב לעשות את זה בצורה יוצאת דופן: את מדליית הכסף הוא חלק עם שני שחיינים נוספים - כל השלושה סיימו בזמן של 51.14 שניות.

המדליה האחרונה (צילום: רויטרס)
המדליה האחרונה | צילום: רויטרס

"הצלחתי לעשות כל מה שאי פעם רציתי בספורט, אני כבר 24 שנה במקצוע ואני מרוצה מהאופן שבו סיימתי", אמר הלילה פלפס. "לא עוד. אני יודע שאמרתי את זה בעבר, אבל אני לא עושה את זה יותר. אני מוכן לפרוש, אני שמח לגבי זה. אני במצב טוב יותר מזה שהייתי בו לפני ארבע שנים ואני מוכן סוף סוף לבלות יותר זמן עם בני וארוסתי".

את המסע האולימפי הבלתי ייאמן שלו החל פלפס באתונה ב-2004, אז זכה ב-8 מדליות, מתוכן 6 מדליות זהב. מבייג'ינג הוא חזר ב-2008 עם עוד 8 מדליות - כולן מזהב. ארבע שנים לאחר מכן, בלונדון, הוסיף עוד 6 מדליות, מתוכן 4 מזהב. באולימפיאדה הנוכחית הוא עומד כרגע עם 5 מדליות נוספות, מתוכן 4 מזהב. בחשבון פשוט מדובר ב-27 מדליות, מתוכן 22 מדליות זהב, 3 מדליות כסף ועוד 2 מדליות ארד.