דגל ארה
שגרירות ארה"ב בת"א, הבוקר | צילום: טוויטר

נשיא ארצות הברית ברק אובמה הורה לפנות בוקר (חמישי) להוריד את דגלי המדינה המוצבים במוסדות הרשמיים לחצי התורן כאות כבוד לזכרו של ראש הממשלה לשעבר והנשיא התשיעי של ישראל שמעון פרס.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"כאות של כבוד לזכרו של שמעון פרס, נשיא וראש ממשלה לשעבר בישראל, אני מורה באמצעות הסמכויות שניתנו בידיי על ידי החוקה, על הורדת דגלה של ארצות הברית לחצי התורן", נכתב בהודעה שפרסם הבית הלבן מטעמו של הנשיא.

הדגל יורד בבית הלבן, בשגרירויות, בכל המוסדות הפדרליים, הצבאיים והציבוריים של ארה"ב עד שקיעת השמש ביום שישי.

דגל ארה
גם בעולם הדגל הורד | צילום: רויטרס

זו הפעם השביעית בלבד שדגל ארה"ב יורד לחצי התורן לכבוד אישיות זרה. פרס נכנס לרשימה מכובדת של מנהיגים, ביניהם, יצחק רבין ז"ל, האפיפיור יוחנן פאולוס השני, נלסון מנדלה, המלך חוסיין, אנואר סאדאת ווינסטון צ'רצ'יל.

אמש אישר אובמה כי הוא  יעמוד בראש משלחת אמריקנית שתנחת בישראל ותיקח חלק בהלווייתו של הנשיא התשיעי, שתיערך מחר בבוקר. הודעה זו הסירה את אי הבהירות מצד הבית הלבן לגבי הגעתו של אובמה לישראל. נשיא ארה"ב אף צפוי לשאת הספד בטקס. 

האיגרת ששיגר אובמה
האיגרת ששיגר אובמה | צילום:

על אף ההודעות ממנהיגים ברחבי העולם המערבי בנוגע להגעתם למסע ההלוויה, טרם התקבל אישור על הגעתם של מנהיגים מהעולם הערבי. 24 שעות לאחר ההודעה על מותו של הנשיא התשיעי לא התקבלה כל הודעה מטעמו של נשיא ערבי על החלטתו לקחת חלק במסע ההלוויה בירושלים.

דגל ארה
דגל ארה"ב יורד לחצי התורן | צילום: רויטרס