פיגוע צרפת ניס (צילום: רויטרס)
זירת הפיגוע בניס (ארכיון) | צילום: רויטרס

ארגון הטרור דאע"ש נטל אחריות על הפיגוע בעיר ניס שבצרפת, כך על פי דיווחים ראשוניים. בפיגוע הדריסה, שבוצע שלשום (חמישי), יום העצמאות הצרפתי, נרצחו 84 בני אדם. ה"דיילי מייל" הבריטי דווח כי המחבל זוהה כמוחמד לאחוויג' בוהלל, תושב ניס בן 31.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מקור ביטחוני סיפר לסוכנות ידיעות המקורבת לדאע"ש מבצע פיגוע הדריסה בניס הוא אחד מלוחמי הארגון, וביצע את הפיגוע במענה לקריאות של דאע"ש לפגוע באזרחי מדינות המערב שנלחמים בו. מסמכים שנמצאו במשאיתו חשפו את זהותו של בוהלל, ולדברי מקור ביטחוני בצרפת הוא היה נשוי ואב לשלושה ילדים. על פי דיווחים נוספים, המחבל היה מוכר למשטרה - אך לא לגורמי המודיעין - בשל עבירות פליליות, והוא אף הורחק מביתו בשל עבירות אלימות.

על פי הדיווח, בפשיטה המשטרתית נעצר חשוד אחד וליד ביתו של המחבל אותרה מכונית ובה חומר נפץ. הוא שכר את המשאית איתה ביצע את המעשה יומיים לפני הפיגוע הרצחני, תלש ממנה את לוחית הרישוי והחנה אותה ברחוב סמוך לזירת הטבח כתשע שעות לפני כן. לשוטרים שעצרו אותו לפני שנכנס לאזור הטיילת הוא אמר כי בתא המטען שלו "יש גלידה".

האירוע הרצחני בריביירה הצרפתית הביא את ראש העיר לונדון סאדיק ח'אן להורות על הגברת האבטחה. "אעשה הכול כדי להבטיח את שלומם של תושבי לונדון", הוא אמר. גם איטליה וגרמניה הגבירו את הכוננות במעברי הגבול ובנמלי התעופה בשל הפיגוע.