דונאלד טראמפ עם מייק פנס (צילום: רויטרס, חדשות)
טראמפ ופנס, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

לאחר שאתמול הכריז דונלד טראמפ על סגנו למרוץ לנשיאות ארצות הברית מייק פנס, הערב (שבת) הכריזו השניים על המינוי במסיבת עיתונאים משותפת בניו יורק. "פנס היה הבחירה הראשונה שלי, אני מעריץ את העבודה שהוא עשה באינדיאנה", אמר טראמפ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ההצהרה של השניים מגיעה יומיים בלבד לפני כינוס המפלגה הרפובליקנית בקליבלנד, שם יצביעו הנציגים ברחבי המדינה ויבחרו בהם באופן רשמי למועמדים לבחירות.

המועמדת לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית הילרי קלינטון מיהרה אתמול להגיב להכרזתו של טראמפ על פנס בחשבון הטוויטר שלו, וטענה כי בבחירתו את פנס, בחר טראמפ בשותף "מפלג ומאד לא פופולרי".

מקור רפובליקני "בעל ידע בנושא" אמר כבר אתמול לאתר "roll Call" המסקר את המפלגה הרפובליקנית כי הקשר בין השניים התהדק כאשר שיחקו גולף באחוזתו של טראמפ בניו ג'רזי בתחילת החודש.

הילארי קלינטון , הילרי קלינטון (צילום: רויטרס)
"שותף לא פופולרי". קלינטון | צילום: רויטרס

על פי הדיווחים, השניים גם נפגשו באחוזתו של פנס באינדיאנה בתחילת השבוע. עוד נטען כי טראמפ התרשם מהניסיון הפוליטי של פנס כמושל אינדיאנה וכי הוא סבור שהוא יוכל לסייע לו להתמודד מול גורמים שונים בגבעת הקפיטול.

פנס בן ה-57, עורך דין בהכשרתו, שימש בעבר גם כעיתונאי ברשת רדיו מקומית באינדיאנה. בשנת 2000 נבחר לראשונה לקונגרס האמריקני כנציגו של המחוז השני של אינדיאנה והחל משנת 2013 משמש כמושל המדינה. גם במערכות הבחירות ב-2008 וב-2012 עלה שמו של פנס כמועמד אפשרי לתפקיד סגן הנשיא.