הממשל האירני הודה בהוצאתו להורג של שהראם אמירי, פיזיקאי בתכנית הגרעין האירנית, לאחר שהואשם בריגול לטובת ארצות הברית, כך דיווחו כלי תקשורת במדינה. אמירי נעצר לפני כחמש שנים לאחר ששב מארצות הברית לאירן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות AP בית המשפט העליון באירן אישר את גזר דינו של אמירי. אמו של המדען אמרה מוקדם יותר היום לרשת BBC כי גופת בנה הגיעה לידיה, ועליה כוויות וכן סימני חבלים סביב צווארו המעידים כי נתלה.

אמירי נעלם לראשונה בשנת 2009 מיד לאחר שיצא למסע עלייה לרגל למכה שבסעודיה. על פי חלק מהדיווחים הוא ביקש מקלט במדינה ויצר קשר עם סוכנים זרים. לאחר מכן הוא שוב נראה בתחילת 2010 בארצות הברית.

(ארכיון) (צילום: רויטרס)
מדען הגרעין הואשם בריגול (ארכיון) | צילום: רויטרס

עם שובו לאירן באותה השנה,שם התקבל כגיבור, טען שנחטף ואולץ לספק מידע על הגרעין האירני לאנשי ה-CIA. האמריקנים טענו מנגד כי אמירי ביקש למעשה מקלט מדיני בארצות הברית, אחרי שלדבריהם "סיפק מידע חיוני". כעבור שנה מחזרתו לאירן, הוא נעצר ונשפט ל-10 שנות מאסר. גזר דינו ניתן שלושה חודשים לפני שאירן הודתה בקיומו של מתקן שני להעשרת אורניום בעיר קום. בסוף השבוע האחרון התברר כי עונשו של אמירי הוחמר והשופטים החליטו על הוצאתו להורג.