"האירוע עדיין בעיצומו". השטפון בלואיזיאנה (צילום: רויטרס)
"האירוע עדיין בעיצומו". השטפון בלואיזיאנ | צילום: רויטרס

לפחות שלוש הבני אדם נהרגו ועשרות נפצעו כתוצאה משיטפונות עזים בלואיזיאנה ובמיסיסיפי שבארה"ב. באזורי השטפונות התפרסו צוותים נרחבים של המשמר הלאומי האמריקני, שהגיעו לאזור מוכה האסון עם סירות הצלה ומסוקים על מנת לחלץ תושבים שנתקעו בדרכים או שבתיהם הוצפו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"האירוע עדיין בעיצומו", אמר מושל לואיזיאנה ג'ון בל אדווארדס, שהכריז על מצב חירום במדינתו בה פונו כבר יותר מאלף בני אדם. המושל הפציר בתושבים נוספים להתפנות מבתיהם ולציית לכוחות ההצלה. גם מושל מיסיסיפי פיל בראיינט, הכריז על מצב חירום במדינה והנחה את האזרחים להסתגר בבתיהם ולהיערך לפינוי מידי במידת הצורך.

מצב חירום הוכרז במיסיסיפי ובלואיזיאנה (צילום: SKY NEWS)
מצב חירום הוכרז במיסיסיפי ובלואיזיאנה | צילום: SKY NEWS

עד כה גבו השיטפונות את חייהם של לפחות שלושה בני אדם. גופה של גבר כבן 68 נמצאה סמוך לעיר בייקר שבלואיזיאנה לאחר שטבע בזמן שניסה להימלט משטף המים. בצפון המדינה נמצאה גופה נוספת של גבר לא מזוהה כבן 50, לאחר שנסחפה לכביש סמוך לעיירה גרינסבורג.

בסוף השבוע האחרון הכריז השירות המטאורולוגי האמריקני על כוננות שיטפונות בחלקים רבים במיסיסיפי ובלואיזיאנה - כולל בעיר ניו אורלינס שידעה אסון נוסף לפני 11 שנים כשהוריקן קתרינה הכה בעיר. גשמים עזים שירדו ביומיים האחרונים גרמו לשיטפונות עזים ובנהר טיקפאו שבדרום מיסיסיפי אף נרשם המפלס הגבוה ביותר שתועד אי פעם.