עשרות בני אדם הגיעו לזירת הרצח (צילום: רויטרס)
עשרות בני אדם הגיעו לזירת הרצח | צילום: רויטרס

אימאם מוסלמי ואדם נוסף מורו למוות הלילה (ראשון) לאחר שיצאו לאחר תפילת הצהריים ממסגד ברובע קווינס שבניו יורק. השניים נורו למוות על ידי מתנקש בודד שנמלט מהמקום מיד לאחר הירי. מיד לאחר המקרה התאספו במקום האירוע תושבים זועמים, אחדים מהם האשימו: "טראמפ אשם כי ייצר אסלאמופוביה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי הודעת המשטרה, חמוש ניגש מאחורי האימאם, מעולמה אקונג'י בן 55, תאראם אודין בן 64, וירה בראשם מטווח קצר. מותו של אקונג'י נקבע במהלך הפינוי. ואילו אודין מת מפצעיו מאוחר יותר בבית החולים. המניע לירי עדיין לא התברר אך במשטרה לא ממהרים להגדיר את הירי כפשע שנאה.

"המניע לירי לא ידוע ולא נחשפה הראיה כי השניים הותקפו בגלל אמונתם", אמרה דוברת משטרת ניו יורק טיפני פיליפס. יחד עם זאת המשטרה לא פוסלת את אף כיוון חקירה.

למרות הודעת המשטרה, שהחלה לחקור את האירוע, תושבי שכונת אוזון פארק, בה בוצע הרצח, ומשמשת את קהילת המהגרים מבנגלדש בעיר טוענים כי הרצח גורם להם לחוש חוסר ביטחון. "זה מאיים עלינו, מאיים על עתידנו, אנחנו מחפשים את הצדק", אמר תושב אוזון פארק, מילאט אודין, לרשת CBS האמריקנית. עשרות מתושבי השכונה הגיעו לזירת הרצח ודרשו מהמשטרה למצוא את האשמים.