ראשי הקהילה היהודית נגד טראמפ
תחקיר לא מחמיא. טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

זה לא היה השבוע של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית דונלד טראמפ: יריבתו הדמוקרטית הילרי קלינטון מובילה עליו בסקרים ושלשום עבר מטה הבחירות שלו זעזוע נוסף, לאחר שיו"ר הקמפיין פול מנפורט הודיע על התפטרותו, יומיים לאחר שטראמפ עצמו הודיע על שינויים בצוות הקמפיין. כעת, תחקיר חדש של העיתון "ניו יורק טיימס" מגלה כי החברות שבבעלותו שקועות בחובות של לפחות 650 מיליון דולרים - פי 2 מהסכום המקורי עליו דיווח טראמפ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

מהתחקיר עולה כי עסקיו של טראמפ נתמכים ממגוון רחב של מקורות מימון, ואחד מהם הוא "בנק אוף צ'יינה", הבנק המרכזי של סין. הבנק מלווה 950 מיליון דולרים לבניין משרדים במנהטן, הנמצא בבעלות חלקית של המועמד הרפובליקני. האבסורד: סין הואשמה לא פעם במהלך מסע הקמפיין של טראמפ.

תחקיר ה"טיימס", נסמך על מגוון מסמכים ורשומי אחזקות מסחריות, כגון מגדלי משרדים, מגרשי גולף, נכסי מגורים, ונכסים שונים בשטח ארצות הברית. אולם, לטענת העיתון, ישנו קושי מסוים לעקוב אחר נכסיו של טראמפ - שכן רק לעיתים רחוקות הוא מחזיק בבעלות גם על הבניין וגם על הקרקע, ובשאר המקרים רק באחד מהשניים.

הילארי קלינטון , הילרי קלינטון
ממשיכה לפתוח פער. קלינטון | צילום: רויטרס

המועמד הרפובליקני מחויב כאמור לחשוף את נתוניו הכלכליים כדי שיוכל להתמודד לנשיאות, לכן טוען מנהל הכספים של ארגון טראמפ, אלן וויסלברג, כי הפער הניכר בין הדוח שפרסם לבין התחקיר נובע מכך שבדוח מצוינים רק חובותיו האישיים של המועמד הרפובליקני, בהתאם לחוק הפדרלי ולא מצוינים חובותיו העסקיים של טראמפ עליהם אין לו בעלות מלאה. 

פרסום התחקיר מעיב על קמפיין הבחירות של טראמפ, שנמצא בירידה גם כך בזמן האחרון. לאחר שפגע במשפחה השכולה שבנה נפל בעירק בשנת 2004, אך בעיקר בעקבות סקרים שפורסמו והראו כי קלינטון פתחה פער - המועמד הרפובליקני החל לשנות כיוון בקמפיין הבחירות שלו. הוא החליף את מטה הבחירות שלו, החל לשדר תדמית נשיאותית ובפעם הראשונה מנסה לפנות למיעוטים אותם הקפיד לתקוף בקמפיין הבחירות שלו.