טראמפ מכחיש שאמר את הדברים
"ואז נראה מה יקרה", טראמפ | צילום: רויטרס

המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ נאם הלילה (שבת) בכנס בחירות במיאמי ותקף בחריפות את יריבתו על רקע תמיכתה בהגברת הפיקוח על הנשק. התבטאות שלו במהלך האירוע עשויה לעורר שוב סערה, לאחר שלפני כחודש נטען נגדו שרמז שיש צורך להתנקש בחייה של קלינטון כדי לעצור את בחירתה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"היא מסתובבת עם שומרי ראש בכל מקום באופן שלא נראה כמותו", אמר טראמפ באירוע. "אני חושב ששומרי הראש שלה צרכים לוותר על כלי הנשק שלהם, להתפרק מנשקם. קחו להם את הנשקים, בואו נראה מה יקרה לה אז. זה יהיה מאוד מסוכן".

את ההערות הללו השמיע טראמפ בזמן שהתייחס לאלימות בשכונות רבות בארצות הברית, שלטענתו "מסוכנות יותר מאפגניסטן". טראמפ הוסיף: "קלינטון חיה מאחורי חומות וגדרות ומוקפת שומרים, בזמן שמשפחות ממעמד הביניים מבקשות לעצמן רק פלח קטן מהביטחון שהיא נהנית ממנו".

בחודש שעבר עורר טראמפ סערה בנאום שנשא בפני תומכי התיקון השני לחוקה. "הילרי רוצה לחסל את התיקון השני לחוקה, ממש לחסל", אמר טראמפ בנאום בחירות בצפון קרוליינה. "אם היא תיבחר ותקבל את הזכות למנות שופטים, לא יהיה דבר שתוכלו לעשות בנידון, אך אנשי התיקון השני לחוקה, אולי לכם יהיה מה לעשות, אני לא יודע". האמירה הזאת פורשה על ידי רבים כקריאה לפגוע בקלינטון וזכתה לגינויים נרחבים.