שוטר תנועה במיניאפוליס בארה"ב ירה למוות בגבר שחור, כשעצר במחסום תנועה. חברתו של האיש צילמה את האירוע, העבירה אותו בשידור חי בחשבון הפייסבוק שלה, וטענה כי השוטרים ירו בו בעודו שולח את ידו לכיסו כדי להוציא את רישיון הנהיגה שלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד הקשה נראית האישה, דיימונד ריינולדס, שניות לאחר הירי, אומרת "המשטרה רצחה את חבר שלי", בעוד השוטר ממשיך לכוון את נשקו לעבר האיש, פילנדו קסטיל בן ה-32, שחזהו מכוסה בדם. "הוא הסביר לשוטר שהוא מתכוון להוציא את רישיון הנהיגה שלו, והשוטר ירה בו", נשמעת ריינולדס אומרת.

השוטר, שממשיך לכוון את נשקו, נשמע צועק לעבר ריינולדס: "אמרתי לו לא לשלוח את ידו", והיא עונה לו: "אמרת לו להוציא את הרישיון שלו, אדוני". בשלב זה היא מבינה שמצבו של קסטיל גרוע משחשבה, והיא נשמעת אומרת: "בבקשה אל תגיד לי שהוא מת ככה, ירית בו ארבעה כדורים, אל תגיד לי שעשית לו את זה. זה לא מגיע לו, הוא איש טוב".

לאחר הדברים האלה צועק השוטר אל ריינולדס לצאת מהמכונית, כשידיה גלויות. "תמשיכי ללכת אחורה לכיווני", נשמעים השוטרים צועקים בגסות לעברה. "רדי על הברכיים". לאחר סיום התקרית פונה קסטיל לבית החולים, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

נורה 6 פעמים בעודו שכוב על הקרקע

האירוע המזעזע הזה מתרחש שעות ספורות לאחר שנחשף תיעוד נוסף של אירוע מיום שלישי, בו ירו שני שוטרים לבנים שש פעמים בגבר שחור בעודו שרוע על הקרקע. האיש, אלטון סטרלינד, מת כתוצאה מהירי.

בתיעוד, שצולם בידי עובר אורח שנקלע למקום, ניתן לראות את אחד השוטרים מחזיק את רגליו של סטרלינג, וברגע בו נשמעים קולות ירי, המצלמה מוסטת ממנו. כשהיא חוזרת אליו, נראה כי חזהו מלא בדם.

הסרטון שפורסם ברשת הצית הפגנות של הקהילה האפרו-אמריקנית בעיר, שמחתה על האלימות המשטרתית נגד שחורים. סטרלינג, בן 37, מכר דיסקים מחוץ לחנות מכולת בעיר כשהשוטרים עצרו אותו לאחר שנקראו למקום. על פי טענות המשטרה נמצא אקדח על גופו, אך טרם נמסר פירוט מלא של ממצאי החקירה. מושל לואיזיאנה מסר כי גם ה-FBI יהיה מעורב בחקירת המקרה.