"להתראות חבר", שרון סטון (צילום: טוויטר)
"להתראות חבר", שרון סטון | צילום: טוויטר

מלבד מנהיגים וידוענים ברחבי העולם, גם כוכבים רבים בתעשיית הבידור הבינלאומית ובכירים בעולם העסקי הביעו צער על מותו שמעון פרס. ברברה סטרייסנד, פאולה עבדול וטים קוק מנכ"ל אפל, הם רק חלק מהדמויות המוכרות שצייצו כי הם מצרים על מותו של הנשיא התשיעי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

השחקנית שרון סטון פרסמה תמונה שלה ושל הנשיא פרס בחשבון הטוויטר שלה וכתבה "להתראות חבר", ואף צירפה אימוג'י של לב שבור. ברברה סטרייסנד, שהופיעה במסיבת יום ההולדת ה-90 של פרס, כתבה: "הנשיא פרס היה קול של היגיון עם רגישות של משורר, איש חושב שיודע לדבר ברכות אבל שמילותיו מהדהדות בקול רם סביב העולם".

הזמרת ואשת הטלוויזיה פאולה עבדול ציינה כי החום והרגישות של פרס, מרגשים אותה מאז שנפגשה איתו ועד היום. "אני שולחת תנחומים מכל הלב למשפחה, הלב שלי יוצא אל כולכם", אמרה.

ברברה סטרייסנד ופרס (צילום: טוויטר)
ברברה סטרייסנד ופרס | צילום: טוויטר

גם עיתונאים רבים שפגשו את פרס במסגרת עבודתם, נפרדו באופן זמני מהארשת הרצינית נטולת הפניות וביקשו אף הם להביע צער על לכתו של האיש. ריצ'ארד קווסט מ-CNN ציטט את פרס בהודעה וכתב: "אתה זקן כשהשאיפות שלך גדולות מהחלומות שלך".

ריצ'ארד קווסט והנשיא התשיעי (צילום: טוויטר)
ריצ'ארד קווסט והנשיא התשיעי | צילום: טוויטר

דן ראת'ר, אחד מגדולי אנשי הטלוויזיה האמריקנית ששידר במשך שנים ב-CBS כתב הספד ארוך בו סיפר על השנים בהן עבד יחד עם פרס. "מכל המנהיגים הפוליטיים שפגשתי, למעטים הייתה נוכחות עם חסד וקסם ועומק כמו שמעון פרס", טען.

פרס שחרט על דגלו את ערך החדשנות, היה מוכר בשנים האחרונות גם בעולם ההייטק ובקהילה העסקית. "תנחומי לאזרחי ישראל על מותו של שמעון פרס", כתב הלילה טים קוק, מנכ"ל אפל. "איש בעל חזון אמיתי שמאמציו למען השלם לא ישכחו לעולם".