ירי, הפגזות ומעצרים: במהלך הלילה הדרמטי (שבת) יצאו אלפי אזרחים לרחובות והתעמתו עם כוחות הצבא במסגרת ניסיון ההפיכה הצבאי במדינה כשברגעי השיא הופצץ בניין הפרלמנט הטורקי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על אף העוצר שהכריזו אנשי הצבא, הנשיא ארדואן קרא לתומכיו לצאת לרחובות, ובאיסטנבול ובאנקרה החלו מחאות בלתי פוסקות. סמוך לשעה 02:00 דווח בסוכנויות הידיעות כי הופל מסוק טורקי שהיה בשירותם של מבצעי ההפיכה. רשתות התקשורת מדווחת על כ-90 הרוגים במהלך העימותים, זאת במסגרת הניסיונות לדכא את ניסיונות המהפכה. בשעות הלילה המאוחרות החלו ההפגזות גם בבניין הפרלמנט הטורקי.

בתיעוד הרגעים הדרמטיים נראים חברי הפרלמנט במהלך דיון, כשלפתע נשמעו קולות נפץ. הסוכנויות דיווחו כי מסוק הפציץ את הבניין, וכי טנקים פתחו באש בזור הסמוך לו. אחרי הודעת הצבא על ניסיון ההפיכה והחלת המשטר הצבאי, הקיפו הטנקים את הבניין, סמל לשלטונו של ארדואן. סרטוני הווידאו שהופצו בשעות הבוקר, העידו על נזק רב שנגרם למקום. לשכתו של רה"מ הטורקי הממוקמת בבנין הפרלמנט נהרסה אף היא.

בניין הפרלמנט המופגז. צפו
לשכת רה"מ הטורקי בבנין הפרלמנט | צילום:

בשעות הבוקר, החל תהליך 'ניקוי האורוות' שעליו הכריז ארדואן בהודעות המוקדמות. על פי הדיווחים, יותר מ-1,500 חיילים נעצרו בשעות הבוקר לאחר שנתנו יד למהלך ההפיכה. רשת אל ג'זירה מדווחת 29 קולונלים נעצרו בשעות הבוקר ומסרו את נשקם.