איבטיהאג' מוחמד עם המדליה (צילום: רויטרס)
איבטיהאג' מוחמד עם המדליה | צילום: רויטרס

איבטיהאג' מוחמד, הסייפת המולסמית מניו ג'רזי, התייצבה אמש (שבת) על הפודיום בריו עם חיג'אב לראשה לאחר שזכתה במדליית ארד במשחקים האולימפיים בריו. "אין מדליה משמעותית כל כך כמו המדליה הזו שהונחה על צווארה של מוחמד עם החיג'אב", כתב עיתון הגרדיאן הבריטי. "כשמועמד לנשיאות אומר שאנשים כמותה לא שייכים למדינה ולא מבין מה היא אמריקה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מוחמד היא האישה הראשונה שמתמודדת במשחקין האולימפיים עם חיג'אב וכעת הפכה לאישה הראשונה שזכתה במדלייה לבושה בחיג'אב. "כל בנות הנבחרת התרגשו כאשר הן ראו את הדגל האמריקני עולה", סיפרה בהתרגשות. "אני מקווה שבעזרת הניסיון שצברתי כאן במשחקים האולימפים, הזכייה במדליה תעזור להילחם בסטריאוטיפים בנוגע לנשים מוסלמיות ואפרו-אמריקניות, אולי נשים בכלל".

בהשראת מוחמד עלי
בהשראת מוחמד עלי | צילום:

מוחמד תיארה את העבודה הקשה שלה ושל שאר הנבחרת לקראת המשחקים. "אנו כמו כל ספורטאי, עבדנו קשה מאוד למען המטרה הזו". במקצים הבודדים של כל אחת מבנות הנבחרת במהלך השבוע הן כשלו בניסיון להשיג מדליות אישיות. רק במקצה הקבוצתי, ההזדמנות האחרונה שלהן באולימפיאדה, הצליחו לנצח את הנבחרת האיטלקית ולהביא מדלייה הביתה.

איבטיהאג'מוחמד - מנצחת
איבטיהאג'מוחמד - מנצחת | צילום:


"ההיסטוריה האמיתית היא שאישה בת שלושים מניו ג'רזי יכולה להגשים חלומות אולימפיים", נכתב בתקשורת האמריקנית לצד ציון העובדה כי הדמות שאותה העריצה היא מוחמד עלי, והיא ממשיכה בדרכו. "אני מאמינה שזו תקופה קריטית לאומה שלנו", הוסיפה. "אנשים אומרים בלי בעיה דברים נגד קבוצה כזו או אחרת. הם מעודדים פחד, הם מעודדים אלימות, אני רוצה להתמודד מול הרעיונות האלה. אני חייבת להשתמש בבימה שניתנה לי כספורטאית כדי להרים את קולי ולהביא, אולי, לשינוי".