נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
אז מי יממן את החומה? | צילום: רויטרס, חדשות

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית דונלד טראמפ ערך אמש (רביעי) ביקור טעון בשכנה מקסיקו. בביקורו הוסיף ואמר לנשיא מקסיקו אנריקה פנה כי הוא סבור שיש להקים חומה בין שתי המדינות, אך בשונה מהרגלו לא אמר כי הוא מצפה שמקסיקו תממן את בנייתה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

דונלד טראמפ ערך ביקור מפתיע למדינה שאותה הוא משמיץ ללא הרף בכך שהיא האשמה בהגירה לא חוקית והברחת סמים לארצות הברית. בביקורו נפגש עם נשיא המדינה פנה במשכנו לשיחה בת שעה.

"אכן דיברנו על החומה, אך לא דיברנו על מי יממן את בנייתה, על כך נדבר בהמשך, זו הייתה שיחה ראשונית מאוד בנושא. הייתה לנו פגישה מצויינת", סיפר טראמפ.

הילרי קלינטון מובילה בסקרים לפי שעה, וטראמפ מקווה כי הביקור במקסיקו יתרום לתדמיתו הנשיאותית ויראה כי הוא מוכן להתמודד באומץ עם נושאים רגישים כמו היחסים בין ארצות הברית למקסיקו.

העובדה כי לא דיבר במקסיקו על מימון החומה בלטה, לאחר שהדגיש נושא זה שוב ושוב לאורך הקמפיין. נושא מימון החומה היה מרכזי בקמפיין של טראמפ, ובמיוחד בכנסי הבוחרים. פעמים רבות היה פונה לקהל בקריאה: "ומי יממן את בניית החומה?", התומכים הנלהבים היו שואגים לו: "מקסיקו! מקסיקו!".

האופוזיציה במקסיקו תקפה את הנשיא פנה על כך שהסכים להיפגש עם טראמפ לאחר שאמר דברים מבזים על המדינה. טראמפ אף האשים בעבר את מקסיקו בכך שהיא שולחת בכוונה עבריינים ואנסים לחצות את הגבול לארצות הברית. הוא גם האשים בעבר את מקסיקו בכך שהיא מרמה את ארה"ב במסחר.

נשיא מקסיקו השיב לטענות ואמר כי מיליוני המקסיקנים החיים בארצות הברית ראויים לכבודו, אך רבים התאכזבו שלא גינה ביתר שאת את אמירותיו של טראמפ. "רבים במקסיקו נפגעו מדברים שאמר, אך אני משוכנע כי כוונותיו לבניית יחסים טובים בין המדינות כנות", אמר פנה.

בתום הביקור דוברו של פנה מיהר להצהיר כי הנשיא הבהיר לטראמפ כי מקסיקו לא תממן את בניית החומה.