אומר שלום: אחרי 16 שנים ו-2,579 פרקים, נפרד הלילה (שישי) המגיש ג'ון סטיוארט מה"דיילי שואו", תכנית הסאטירה פורצת הדרך ששינתה את הדרך שבה צורכים האמריקנים, וגם אנחנו, חדשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"שום דבר לא מסתיים, זה המשך, זו רק הפוגה קלה בשיחה", אמר סטיוארט הנרגש. "אז במקום לומר להתראות או לילה טוב, אני פשוט אומר, 'אני הולך לקנות לי משקה', אני בטוח שאראה אתכם לפני שאעזוב, אז...זו התכנית שלנו, אני מודה לכם מאוד על הזכות שניתנה לי להופיע בפניכם, על הזכות לעשות את זה, אז הנה זה רגע הזן שלי".

מחליפו של סטיוארט, טרבור נואה, הגיע לאולפן כשהוא מצויד במד-מטר, במדידות אחרונות לקראת כניסתו שלו לכיסא המגיש. בעודו מודד את אורך השולחן, שעדיין שייך לסטיוארט, אומר לו המנחה: "אולי כדאי שנעשה את זה אחר כך".

גם דמעות היו שם כמובן: סטיבן קולבר, שעבד יחד עם סטיוארט בתכנית במשך שנים, גם למנחה להתרגש כשסטה מהטקסט שהוכתב לו מראש. "עדיין לא סיימנו ג'ון, למרות שביקשת רבות שלא נודה לך", אמר קולבר. "אנחנו חייבים לך כי למדנו ממך איך לעשות תכנית עם כוונה ואיך לנהוג באנשים בכבוד. אתה טוב בעבודתך להכעיס. אתה אמן מדהים ואדם טוב".

נפרד בפעם האחרונה (צילום: רויטרס)
נפרד בפעם האחרונה | צילום: רויטרס

  

וגם הפוליטיקאים האמריקניים, אלה שספגו מסטיוארט את מרבית הביקורת, היו שם כדי להיפרד. בקליפ שהוכן מראש נראו כמה מהם כשהם מביעים שמחה מהולה בעצב מלכתו של הקומיקאי הציניקן. "לעולם לא אשכח אותך ג'ון, אבל בהחלט אנסה", אמר מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי.

הילארי קלינטון אמרה: "דווקא כשאני מתמודדת לבחירות לנשיאות? איזה באסה!". ג'ון קרי הוסיף: "מתרחשים בעולם דברים רבים שמדירים שינה מעיני, אז זו הסיבה שסמכתי עליך - שתרדים אותי". וג'ון מקיין הרפובליקני סיכם: "להתראות, חמור".

את התכנית הראשונה הנחה סטיוארט ב-22 ביולי 1996. מאז הייתה התכנית מועמדת ללא פחות מ-60 פרסי אמי, מהם זכתה ב-20. הנשיא ברק אובמה התארח בתכנית שבע פעמים, מהן גם בתכנית שזכתה למספר הצופים הגדול ביותר - 3.577 מיליון צופים. גם הנשיא אובמה נפרד מהמגיש הוותיק בציוץ בטוויטר, הוא איחל לו הצלחה בדרכו החדשה.