שרידי המטוס המלזי שנמצאו (צילום: CNN)
החלק שנמצא תואם לדגם המטוס שנעלם | צילום: CNN

התעלומה הגדולה בתולדות התעופה האווירית בדרך לפתרון? שנה וחצי לאחר שנעלם, אותרו באוקיינוס ההודי שברי מטוס התואמים לחלקי מטוס הבואינג 777 של חברת "מלזיה איירליינס", שנעלם במרץ 2014 ומאז אבדו עקבותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השברים שנמצאו נשטפו לחופי האי ראוניון, הנמצא בשליטת צרפת וממוקם באוקיינוס ההודי, מזרחית למדגסקר. חאבייר טיילמן, טייס לשעבר המתגורר באי מצא את שברי המטוס, ושלח תמונות שצילם לצוות חוקרים צרפתים. אלו אישרו כי "קיימת סבירות גבוהה שמדובר בחלק השייך למטוס טיסת MH370 האבודה".

"חקרתי לעומק את הצילומים והתייעצתי עם מומחים רבים", אמר טיילמן. "כולנו סבורים שמדובר בכנף מטוס בואינג 777 - בדומה למטוס שאבד". כנף המטוס הועברה לבדיקת משטרת ראוניון, שהודיעה כי על פי ממצאי הבדיקה, החלק שהה במי האוקיינוס במשך למעלה משנה, נתון המגביר את הסבירות כי מדובר בחלק ממטוס "מלזיה איירליינס".

מעט משריד המטוס שכן נמצאו (צילום: CNN)
כנף במטוס שנמצאה | צילום: CNNטיילמן הוסיף כי בנוסף למשטרת צרפת, גם אוסטרליה, שאחראית על החיפושים, הביעה עניין בממצאים. "איני יודע כמה זמן ייקח לאשר כי החלק שנמצא אכן שייך למטוס, אך מדובר בהתפתחות חשובה", הוא הבהיר.

בקרוב לווין יעקוב אחרי כל תנועה (צילום: רויטרס)
התעלומה בדרך לפתרון? | צילום: רויטרסב-8 במרס 2014 המריאו 239 נוסעים ואנשי צוות מקואלה לומפור שבמלזיה לבייג'ינג. זמן לא רב לאחר ההמראה נעלמה טיסה 370 של "מלזיה איירליינס" ממסכי המכ"ם - היעלמות שהפכה לתעלומה הגדולה בתולדות התעופה האווירית. עד היום לא נמצאו שרידי המטוס המלזי ולא ברור מה עלה בגורלו, אך הנוסעים ואנשי הצוות הוגדרו מתים.