האב הקדוש בין כותלי בית הסוהר: מחזה לא שגרתי נראה היום בין כותלי בית סוהר בפילדלפיה. במסדרונות שעוברים בהם בעיקר אסירים וסוהרים, התהלך היום האפיפיור פרנציסקוס, שעורך בימים האחרונים ביקור בארצות הברית - והגיע לבקר במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

האפיפיור נפגש עם עשרות אסירים ואסירות המרצים עונשי מאסר בבית הכלא, כשהם לבושים במדי האסיר התכולים שלהם - והוא בתלבושת הלבנה המחייבת שלו. האב הקדוש גילה חיבה לאסירים, לחץ את ידיהם וחיבק אותם - ואמר כי בתקופה בה הם נמצאים מאחורי הסורגים, עליהם לתקן את מעשיהם - על מנת שיוכלו לשוב ולהשתלב בחברה במהרה.

"על כולנו להיטהר מחטאינו, ואני הראשון שעליו לעשות זאת", אמר האפיפיור בהרצאה שנשא בפני האסירים הנלהבים, שלא זוכים בכל יום לביקורים - ודאי לא של אישיות בכירה ורבת השפעה כמו זו של העומד בראש הכנסייה הקתולית.

מחבק ומנשק את האסירים (צילום: רויטרס)
מחבק ומנשק את האסירים | צילום: רויטרס

פרנציסקוס, שנפגש גם עם סוהרים וסייר עמם בין התאים בהם משוכנים האסירים, קרא לאנושות לבטל את עונשי המוות - ולפעול לשפר את תנאיהם של האסירים בבתי הכלא, על מנת שיוכלו לשלם את חובם לחברה באופן הולם.

זוהי לא הפעם הראשונה בה האפיפיור מבקר בבית סוהר, ולמעשה, הוא נוהג לעשות זאת דרך קבע במסעותיו הרבים בעולם. בעבר אף ביקר בכלא לנערים בברזיל, שנחשב לבית הסוהר האלים ביותר במדינה, ונשק לידיהם של הכלואים בו.