רוף
רוף | צילום:

לבית המשפט הפדרלי בארה"ב הוגש אתמול (רביעי) כתב אישום נגד הצעיר בן ה-21 החשוד ברצח תשעה בני אדם שחורים בכנסייה בעיר צ'רלסטון בדרום קרולינה לפני כחודש. הוא הואשם בביצוע פשעי שנאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בכתב האישום נכתב כי הצעיר, דילן סטורם רוף, התכוון לפגוע במאמינים על רקע גזעם. עוד נכתב כי הוא תכנן את המתקפה במשך מספר חודשים וכי הוא בחר בכנסיה בת ה-200 שנה בשל חשיבותה ההיסטורית לקהילת האפרו-אמריקנים. התובעת בתיק הוסיפה כי טרם הוחלט האם תבקש מבית המשפט את עונש המוות עבור רוף.

"אנו סולחים לך"

"נאמר לנו שעלינו לקבל את מה שקורה לנו בגלל חטאי אבותינו, אבל הכל מבוסס על שקרים היסטוריים, הגזמות ומיתוסים. אין לי ברירה אלא לעשות זאת". הטקסט המצמרר הזה הופיע באתר אינטרנט שנחשף ימים ספורים אחרי הטבח.

באתר, שלא ברור האם רוף הוא מפעילו, מופיע המניפסט שהניע לכאורה את הצעיר לבצע את הטבח. עוד נכתב: "בחרתי בצ'רלסטון מפני שזו העיר העתיקה ביותר בדרום קרוליינה ובה יש את היחס הגבוה ביותר של שחורים ללבנים בארצות הברית".

זירת הירי (צילום: רויטרס)
זירת הירי | צילום: רויטרס

בחקירתו סיפר רוף כי רצה לגרום ל"מלחמת גזע". במהלך דיון בעניינו, כשהוא מוצג על גבי מסך טלוויזיה במעגל סגור, פנו בני משפחה של הקורבנות לרוצח ואמרו: "אנו סולחים לך".

לבוש במדי אסיר כשלצדו שני שומרים בשריון גוף, התייצב דילן רוף מול מצלמת טלוויזיה במעגל סגור כשהשופט ובני משפחות הקורבנות צופים בו. רוף לא הראה שום תגובה כאשר השופט הקריא את כתב האישום באופן רשמי ואת תשעת סעיפי הרצח.