המסר של פוטין לגבי הוצאת האירנים מסוריה
פוטין ואסד, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

אחרי ההכחשות - רוסיה מודה במעורבות בנעשה בסוריה: שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב הודה היום (רביעי) לראשונה כי אנשי צבא רוסיה, המוגדרים על פיו "מומחים", נמצאים בשטחה של סוריה ומסייעים לכוחותיו של הנשיא אסד, במלחמת האזרחים המשתוללת בארצו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בפעם הראשונה שבה הממשל במוסקבה מודה באופן רשמי שאנשיו נמצאים בשטחה של סוריה, אחרי שבועות ארוכים שבהם הקהילה הבינלאומית וארצות הברית בראשה, הביעו זעם על המעורבות הרוסית בלחימה והתמיכה הנמשכת בממשלו של אסד, מי שאחראי למותם של מאות אלפים בשנים האחרונות.

מריה זכרובה, דוברת משרד החוץ הרוסי, חשפה בפני סוכנות הידיעות רויטרס כי אנשי הצבא הרוסים שנמצאים בסוריה מסייעים בין היתר באספקת הנשק שנועד, כך לדבריה, להילחם בארגון הטרור במדינה - בראשם המדינה האסלאמית (דאע"ש). המאבק בארגוני הטרור של צבא סוריה מקבל היום מכה נוספת, לאחר שמורדים אסלאמים הצליחו לכבוש מידיו של אסד את בסיס חיל האוויר באידליב שבצפון מערב המדינה, מקום שהיה מוקד לקרבות בשנתיים האחרונות.

במשרד החוץ הרוסי הביעו היום זעם על ארה"ב שנאבקת בזירה הבינלאומית כדי למנוע את העברת הסיוע ממוסקבה לכוחות הסורים. שר החוץ לברוב התייחס לבקשה האמריקנית ממדינות באירופה ובבלקן למנוע מעבר טיסות מטען רוסיות וטען כי מדובר ב"בורות בינלאומית".