דגל ישראל בלב מילאנו (צילום: יאיר גבע)
דגל ישראל בלב מילאנו | צילום: יאיר גבע

תערוכת "אקספו 2015" שנערכת השנה במילאנו שבאיטליה, נחשבת לגדולה ביותר בעולם ומשתתפות בה כמעט 150 מדינות, בהן ישראל. אלא שישראלי שהגיע לעיר הבחין שדגל ישראל שמוצב בעיר לצד דגלים אחרים נצבע בכתמים אדומים, כשל דם. מבדיקת חדשות 2 Online עולה כי לא מדובר בפעם הראשונה שמחאה כזו מתרחשת, לאחר שבחודש מרץ האחרון הוכתם הדגל באותו האופן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

יאיר גבע יועץ תקשורת במקצועו שהיה במקום כחלק מירח דבש, התפלא שאיש לא התרגש מהמחאה האנטי-ישראלית. "אף אחד לא מנקה, אף אחד לא חושב שזה לא בסדר", הוא ציין. "יש עשרות דגלים, כשרק על אחד הותזה פחית שלמה של צבע אדום - דם מכסה את סמל המגן דוד בלב אירופה".

הוא הוסיף כי הוא חש בושה עמוקה לנוכח המעשה, והדגיש כי הוא חש שהמקום הטוב ביותר להיות בו הוא ישראל. "זו בושה לעיריית מילאנו, בושה לאיטליה ובושה לאירופה, בעיקר שהדגל האירני מתנוסס בגאון זך כשלג".

התערוכה העולמית אקספו 2015 בטכנולוגיות חקלאות ומזון. הביתן הישראלי משתף את העולם בפיתוחים הטכנולוגיים והמערכות החדשניות, בהם עושה ישראל שימוש יומיומי. בסוף חודש שעבר אף ביקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בביתן הישראלי.

מנחם גנץ, דובר הביתן הישראלי בתערוכה אמר לחדשות 2 Online: "לצערנו זה כבר קרה בעבר וכמובן שהדגל אז הוחלף. לשמחתנו הגורמים הקיצוניים לא הצליחו עד כה להרע להצלחה של ישראל בתערוכה. הם לא מסוגלים לפגוע בנו אז הם תוקפים את הדגל". הוא הוסיף כי היום אמורה הייתה להתקיים הפגנת ענק של פעילים פרו-פלסטינים, אך רק מעטים הגיעו אליה.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "תערוכת האקספו במילאנו עוסקת בתרומה של מדינות העולם בתחום החקלאות, מזון ומים. ישראל מציגה במסגרתו ביתן מרהיב, מהמרכזיים בתערוכה, בו ביקרו כבר מאות אלפים. זוהי דוגמה נוספת המוכיחה כי מאחורי תנועת החרם עומדים גורמים קיצוניים שרק מקדמים שנאה ואלימות. הדגל המדובר איננו נמצא במתחם התערוכה אלא בעיר עצמה. משרד החוץ נמצא בקשר עם רשויות האקספו ועיריית מילנו והדגל יוחלף בקרוב".

לפניות לכתב:

 MatanH@Ch2news.tv

עמוד הפייסבוק של מתן חצרוני